Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Ocak 2013

ABONE OL

Kıyasıya Mücadele, Doyasıya Eğlence

Esenler Belediyesi tarafından Esenler Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Yüzme Yarışmaları’nda yaşları 7 ile 14 arasında değişen çocuklar hem yarıştı, hem de gönüllerince eğlendi.

Esenler Belediyesi tarafından Esenler Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Yüzme Yarışmaları’nda yaşları 7 ile 14 arasında değişen çocuklar hem yarıştı, hem de gönüllerince eğlendi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Kemer Mahallesi Esenler Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Yüzme Yarışmaları’nda yaşları 7 ile 14 arasında değişen çocuklar hem yarıştı, hem de gönüllerince eğlendi. Esenler Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda 3 ile 5 ay arasında yüzme eğitimi alan Esenlerli yüzlerce çocuğun katıldığı yarışmayı; Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mustafa Uzun, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Şahin, AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ve Kemer Mahallesi Muhtarı Rüstem Beyaz da izledi.

ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Esenler Spor Kompleksi Sorumlusu Ömer Keser’in sunumuyla gerçekleşen yarışmalara minik yüzücülerin aileleri ve Esenlerli çok sayıda sporsever büyük ilgi gösterdi. Çocuklarının mutluluğuna ortak olan aileler de  minik yüreklerin heyecanını paylaştı. Yüzme Havuzu’nda 6 antrenör eşliğinde çalışmalar yapan ve yaşları 7 ile 14 arasında değişen Esenler’in minik yüzücüleri, yarışma günü kendi yaşlarına göre düzenlenen kategorilerde yarıştılar. 7- 8- 9 yaş 25 metre matlı, 9-  10- 11 yaş 25 metre matlı ve serbest, 12- 13- 14 yaş 25 metre matlı ve serbest kategorilerinde mücadele eden çocuklardan ilk sırada yer alanlar, kupa için yarıştı. Her kategorinin birincisinin mücadele ettiği final yarışlarından sonra ilk dörde girerek madalyaya uzanan minik yüzücüler oldukça sevinçliydi. Dereceye giremeyen çocuklara da katılım göstermelerinden dolayı madalya takdim edildiği müsabakada, dörder kişilik gruplarla bayrak yarışı da gerçekleştirildi. Bayrak yarışlarında başarılı olan takımların kupaya uzandığı programda, ayrıca 13- 14 yaşındaki yüzüş tekniği kuvvetli çocuklar da, 100 metre serbest ve 50 metre sırt üstü kulaçlar attı. 6-7 yaş Hamsi Grubu’nun da havuzda ufak bir gösteri yaptığı program, eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Yarışmayla ve sosyal bir faaliyet olan yüzme sporuyla ilgili konuşan Esenler Spor Kompleksi Sorumlusu Ömer Keser, bu yarışmaların amacının yarışmak değil eğlenmek olduğunu belirterek “Amacımız, çocuklarımıza yüzmeyi sevdirmek ve geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek” dedi. Esenler Belediyesi Yüzme Yarışmaları sonucunda başarılı olan yüzücüler kategorilerine göre şöyle:

7-8-9 Yaş (25 Metre) Matlı Final Yarışı

1.Muhammet Pakim2.Çağan Uğurlu3.Yusuf Sözer4 Beyza Demir.                               5. Emir Yılmaz

9.10.11 Yaş (25 Metre) Matlı Final Yarışı

1. Mehmet Fatih Özkaragül2. Ahmet Buğra Türkyılmaz3.İrem Keser4.Aleyna Güler9.10.11 Yaş (25 Metre) Serbest Final Yarışı1.Cansu Şenbaş2.Yusuf Ağzıkuru3.Sevdenur Aktaş4. Sena Keser5. Cemal Akyol

12.13.14 Yaş (25 Metre) Matlı Final Yarışı

1.Ahmet Bahtiyar2.Büşra Tekin3.Eren Eraslan4.Rıfat Avcı5.Mehmet Çatalhöyük

12.13.14 Yaş (25 Metre) Serbest Final Yarışı

1.Kaan Uğurlu2.Can Yılmaz3.Haydar Akbal4.Hakan Etirli5.Emre Sarıkaya

Bayrak Yarışı (Serbest)

Birincilik Kupası Kaan ĞurluRabia PirinçciAlper Altıntaş Beyza Demirel

İkincilik KupasıCan Yılmaz Beyzanur İdilMuhammet Can Karakaş Dilan Yurt

Üçüncülük KupasıHakan Etirli Elif Nur Çeliker Emre Sarıkaya Beyzanur Taşçı

 

Diğer Haberler