Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Mart 2016

ABONE OL

Kitaplar Allah’ın Hediyesi

'Okur-Yazar Buluşmaları'nda Esenlerli öğrencilerle buluşan Yazar Cüneyd Suavi kitapların kıymetli olmasını, "Kitaplar harika çünkü bu kitaplar benim değil Allah'ın hediyesi" ifadeleriyle açıkladı.

‘Okur-Yazar Buluşmaları’nda Esenlerli öğrencilerle buluşan Yazar Cüneyd Suavi kitapların kıymetli olmasını, “Kitaplar harika çünkü bu kitaplar benim değil Allah’ın hediyesi” ifadeleriyle açıkladı.

Yazar Cüneyd Suavi, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Okur-Yazar Buluşmaları’nda Esenler’deki ortaokul öğrencileri ile bir araya geldi. Cüneyd Suavi, ‘Okur-Yazar Buluşmaları’ etkinlikleri kapsamında; 125. Yıl Ortaokulu, Nene Hatun İmam Hatip Ortaokulu, Atışalanı Ortaokulu ve Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulları’ndan kitaplarını okuyan öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.

ÖĞRENCİNİN KILAVUZU ÖĞRETMENDİR

Öğrencilerin yetişmesinde öğretmenin öneminden bahseden Suavi, “Dünyadaki en kötü hastalık başıboşluktur. Bu durumdan kurtaracak kişiler öğretmenlerdir. Her öğretmen öğrenci yetiştiriyor. Öyle hocalar var ki, yetiştirdikleri öğrenciler dağa çıkıyor bazıları ise göğe çıkıyor ve başarılı oluyor” dedi.

HER İŞİN BAŞI DUA

Cüneyd Suavi yazarlık dâhil her işin başının dua olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Allah’ın verdiğini hak edelim. Her şeyi bize nasip eden Allah’tır. Duadan başka bir şey yapmıyorum. Allah’a ‘Sen beni yazar yap ki ben de kardeşlerime ulaşayım’ dedim. Allah’a dua ederseniz sizi de yazar yapar. Yeter ki istemeyi bilin. Dua etmeyi bilin ve kalpten isteyin. Bu kitaplar harika kitaplar. Çünkü bu kitaplar benim değil Allah’ın hediyesi.”

Diğer Haberler