Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Kasım 2011

ABONE OL

Kitap yolculuğuna çıktılar

Esenlerli öğrenciler Tüyap’ta açılan 30. Uluslar Arası Kitap Fuarı’nı gezdi. Esenler Belediyesi tarafından organize edilen programda, öğrenciler kitaplar arasında keyifli bir yolculuğa çıkarak hem birçok kitabı indirimli satın aldı; hem de pek çok yazarla tanışma fırsatı buldu.

Esenlerli öğrenciler Tüyap’ta açılan 30. Uluslar Arası Kitap Fuarı’nı gezdi. Esenler Belediyesi tarafından organize edilen programda, öğrenciler kitaplar arasında keyifli bir yolculuğa çıkarak hem birçok kitabı indirimli satın aldı;  hem de pek çok yazarla tanışma fırsatı buldu.

Esenler Belediyesi,  ilçede eğitim- öğretim gören öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek ve kitap sevgisini kazandırmak amacıyla TÜYAP’ta gerçekleştirilen 30. Uluslar Arası Kitap Fuarı’na götürdü. Fevzi Çakmak Kütüphanesi,  Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi, ESEV ve Turgutreis Mahallesi Gençlik ve Bilgi Evi (ESGEV)’ne üye öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen gezide öğrenciler, Esenler Belediyesi’ne ait servis araçlarıyla TÜYAP’a götürüldü. Yol boyunca birbirleriyle sohbet ederek keyifli vakit geçiren öğrenciler,  rehber öğretmenleri eşliğinde fuardaki stantları tek tek gezerek yüzlerce kitapla tanıştı. Kitapların büyülü atmosferinde içinde keyifli bir yolculuğa çıkan öğrenciler, yediden yetmişe her kesime hitap eden yüzlerce kitabı bir arada görme şansı yakalarken; birçok kitabı da indirimli olarak satın alma imkânı buldu.

Yazarlarla tanıştılarBu yıl ana teması  “Umut: Düş mü, Gerçek mi?” olarak belirlenen kitap fuarında konuk yazarların imza günlerine, söyleşilere ve panellere de katılan öğrenciler, yazarlarla  tanışma fırsatı da yakaladılar. Türk Çocuk Edebiyatı’nın vazgeçilmez ismi Gülten Dayıoğlu ve Taraf Gazetesi yazarı  Hilal Kaplan gibi yazarlarla tanışan öğrenciler,  kitaplar üzerine kendileriyle  görüş alışverişinde bulundular. Yaklaşık 3 saat süren fuar gezisinin ardından öğrenciler, Esenler’e geri döndüler.

 

Diğer Haberler