Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Kasım 2020

ABONE OL

KISA FİLM YARIŞMASI’NIN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

“Esenler Film Günleri” kapsamında bu yıl ilki düzenlenen “Esenler Kısa Film Yarışması”nın finalistleri belirlendi.

Esenler Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Esenler Film Günleri” için geri sayım devam ederken, etkinlik kapsamında düzenlenecek “Esenler Kısa Film Yarışması”nda ön elemeyi geçerek finalde yarışacak filmler belli oldu.

 

18-21 Kasım tarihleri arasında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek film günlerinde, 11 kısa film yarışacak. Yarışmada birinciye 7 bin 500, ikinciye 5 bin ve üçüncüye 2 bin 500 lira para ödülü verilecek. Salgın nedeniyle sosyal mesafe kuralları baz alınarak düzenlenecek ödül töreninde ödüller, Esenler Film Günleri’nin kapanış günü olan 21 Kasım’da takdim edilecek. Finale kalan filmler, film ekipleriyle birlikte gösterime sunulurken, etkinlik kapsamında sinema üzerine söyleşi ve paneller de yer alacak.

 

JÜRİ BAŞKANI DERVİŞ ZAİM

 

Yarışmanın jürisi ise birbirinden değerli sinemacılardan oluşuyor. Çok sayıda önemli filme imza atan Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Derviş Zaim’in başkanlık yapacağı jüride ünlü oyuncular İpek Tuzcuoğlu ve Emre Kızılırmak ile ödüllü filmlerin kurgucusu Umut Sakallıoğlu ve yönetmen Belkıs Bayrak yer alıyor.

 

“Esenler Film Günleri” kapsamında gösterilecek finale kalan kısa filmler ise şöyle:

 

19 Kasım Perşembe – 14.30

 

– Fotoğraf(Ozan Takış)
– Ayşe(Ömer Sevinç)
– Acil Çırak Aranıyor(Osman ÇAKIR)
– Servis(Ramazan Kılıç)
– Vortex(Cüneyt Işık)
– Merkeb-i Mesai(Hasan Erdoğmuş)

 

20 Kasım Cuma 14.30

 

– Bugün Ölmek İstemiyorum (Onur Sefer)
– App (Hatice Aşkın)
– Erk (Halil Ergin)
– Da Capo (İpek Efe)
– Göz(Yusuf Bozbey)

Diğer Haberler