Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Şubat 2018

ABONE OL

Kırgızlar Dede Torun’u Örnek Aldı

Türkiye'de faaliyet gösteren okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret eden Kırgız ekip, Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü ve Dede Torun Yaşam Merkezi'ne hayran kaldı.

Türkiye’de faaliyet gösteren okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret eden Kırgız ekip, Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü ve Dede Torun Yaşam Merkezi’ne hayran kaldı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü ve Dede Torun Yaşam Merkezi Kırgızistan’dan gelen misafirlerini ağırladı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinesinde, Türkiye’de faaliyet gösteren, gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse yerel yönetimler bünyesindeki okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret için Anne Çocuk Kampüsü ve Dede Torun Yaşam Merkezine gelen 15 kişilik Kırgız misafiri Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza karşıladı.

ÇOCUKLARLA OYUN OYNADILAR

Adım attıkları ilk andan itibaren Anne Çocuk Kampüsü ve Dede Torun Yaşam Merkezi’ni çok beğendiklerini söyleyen ekip, her şeyin çocuklar için dizayn edildiği kurumlar hakkında bilgi aldılar ve fotoğraflarını çektiler. Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü ve Dede Torun Yaşam Merkezi’ni yakından inceleme fırsatı bulan misafirler, çocuk oyun alanlarında miniklerle birlikte oyunlar oynayıp keyifli dakikalar geçirdiler. Ekip, Kırgızistan’da da özellikle Dede Torun Yaşam Merkezi gibi bir merkezi hayata geçirmenin, nesiller arası bir köprü oluşturacağını söylediler. Hep birlikte yenen yemeklerin ardından Kırgız misafirlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Diğer Haberler