Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Kasım 2016

ABONE OL

Kırgızlar Çocuk Sokağı’na Hayran Kaldı

Türkiye'de faaliyet gösteren okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret eden Kırgız ekip, Çocuk Sokağı'na hayran kaldı.

Türkiye’de faaliyet gösteren okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret eden Kırgız ekip, Çocuk Sokağı’na hayran kaldı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü ve Çocuk Sokağı, Kırgızistan’dan gelen misafirlerini ağırladı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinesinde, Türkiye’de faaliyet gösteren, gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse yerel yönetimler bünyesindeki okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret için Çocuk Sokağı’na gelen 15 kişilik Kırgız misafiri, Anne Çocuk Kampüsü Sorumlusu Mehtap Kayaalp karşıladı.

FOTOĞRAFLARLA ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Adım attıkları ilk andan itibaren Çocuk Sokağı’nı çok beğendiklerini söyleyen ekip, her şeyin çocuklar için dizayn edildiği sokağın çeşitli fotoğraflarını çektiler. Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü’nü de yakından inceleme fırsatı bulan misafirler, çocuk oyun alanında miniklerle birlikte oyunlar oynayıp keyifli dakikalar geçirdiler. Annemle Okuyorum Kütüphanesi’nde çocuk kitaplarını da inceleyen Kırgız ekibe, Mehtap Kayaalp kampüse neden Esma Biltaci’nin adının verildiğini anlattı. Ziyaretin ardından hep birlikte yenilen yemekte misafirler, ülkelerinden getirdikleri yöresel hediyeleri takdim ettiler.

Diğer Haberler