Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mayıs 2014

ABONE OL

Kınalı Kuzular Dedelerinin İzinde

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katılan Esenlerli izciler, Çanakkale’de şehit düşen atalarının izinden yürüdü.

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katılan Esenlerli izciler, Çanakkale’de şehit düşen atalarının izinden yürüdü.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ile Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Çanakkale Savaşları’nın 99. yıl dönümü nedeniyle ‘Ata’nın Yolunda 57’nci Alay Yürüyüşü’ne katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce izcinin katıldığı kampa, ESGEV ve Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nden Kafile Sorumlusu Ocakbaşı Kemal Bilim’in öncülüğünde 2 oymakbaşı, 5 lider, 3 izci gönüllüsü, 58 de izci katıldı.

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen Mili Bilinç Kampında, Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Bigalı köyü yakınlarındaki Kocadere mevkiinde kamp kuran izciler, kampın resmi açılış törenlerine katıldılar. Ertesi sabah şafakla birlikte top sesleriyle uyanan izciler, 99 yıl önce 57. Alay’ın yaptığı gibi buğday çorbası ve hamur kızartmasından oluşan sabah kahvaltılarını yedikten sonra saçlarına kına yaktırarak, ellerinde Türk bayraklarıyla Conkbayırı’na doğru yola koyuldular. Mehter Takımı eşliğinde uğurlanan izciler, üzerlerinde ‘Dedeciğim ben geldim’ yazılı yeleklerle 57. Alay güzergâhından yürüyerek, Conkbayırı’na ulaştılar.

Çanakkale’de atalarının izinde yürümekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen izciler, katkılarından dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ettiler.

Diğer Haberler