Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Haziran 2014

ABONE OL

Kimsesizler İçin Mevlid

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Kimsesizlerin Kimi” projesinden istifaden edenlerden ebedi âleme göç eden kimsesizler için İkinci Bahar Kıraathanesi’nde mevlid-i şerif okutuldu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Kimsesizlerin Kimi” projesinden istifaden edenlerden ebedi âleme göç eden kimsesizler için İkinci Bahar Kıraathanesi’nde mevlid-i şerif okutuldu.

Esenler’de yaşlı ve kimsesiz olarak hayatlarını idame ettirmeye çalışan vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan “Kimsesizlerin Kimi” projesine imza atan Esenler Belediyesi bakmakla yükümlüğü olduğu hemşehrilerini vefatlarından sonra da unutmuyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında bakımları yapılırken hayatını kaybeden toplam 19 vatandaş için İkinci Bahar Kıraathanesi’nde mevlid okutuldu.

Mevlid programına; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş ve Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Gülbek Taştan ile birlikte proje kapsamında hizmet alan bazı vatandaşlar ve İkinci Bahar Kıraathanesi müdavimleri katıldı.

KARATAŞ: KİMSESİZLERİN AİLESİ OLUYORUZ

Mevlidin ardından söz alan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, ebediyete uğurlanan tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet dileğinde bulundu. “Kimsesizlerin Kimi” projesinin, kimsesiz vatandaşlar için büyük öneme haiz olduğunu dile getiren Karataş, “Biz bu projeyi gerçekleştirirken, gönlümüzü ortaya koyarak çalışıyoruz. Allah kimseyi yalnız bırakmasın. Böyle yaşamak çok zor. Bizler bu vatandaşlarımıza birer aile oluyoruz. Bugün de bakımını gerçekleştirdiğimiz kimsesiz vatandaşlarımız arasından ebediyete göç edenler için mevlid okuttuk, onları hatırladık” dedi.

ÖZKAN: EN GÜZEL SOSYAL PROJE

Programa katılan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ise projenin başarısının takdire şayan olduğunu ifade etti. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü bu proje dolayısyla kutlayan Özkan, “Proje, sosyal belediyecik adına en güzel proje. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ebedi âleme göç eden tüm vatandaşlarımıza da Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

ETLİ PİLAV, AYRAN VE TATLI

Hayatını kaybeden kimsesizler için her yıl düzenli olarak okutulan mevlidin ardından vatandaşlara etli pilav, ayran ve lokum ikram edildi. Mevlid programı, hep birlikte edilen duaların ardından son buldu.

Diğer Haberler