Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ekim 2011

ABONE OL

Kimsesiz çocuklara oynadılar

Esenler Sanat Evi (ESEV) bünyesinde oluşturulan tiyatro grubu “Düğün Ya Da Davul” oyunlarını Göktürk Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde yaşayan kimsesiz çocuklar için oynadı.

Esenler Sanat Evi (ESEV) bünyesinde oluşturulan tiyatro grubu  “Düğün Ya Da Davul” oyunlarını Göktürk Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde yaşayan kimsesiz çocuklar için oynadı. 

Yardımsever gönüllülerin bir araya gelerek kurduğu Minik Gamzeler adlı sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden ESEV tiyatro grubu, yaşları 9-14 yaş arası kimi kimsesi olmayan çocuklar için “Düğün Ya Da Davul” adlı tiyatro oyununu oynadı. Öğretmen Ali Rıza Kara’nın gözetiminde toplam 27 kişilik bir tiyatro grubu ile birlikte oyunlarını sergileyen ESEV tiyatro ekibi, kimsesiz çocuklar tarafından ilgiyle izlendi. Bir köyde birbirini seven gençlerin, aileler arası çatışmalardan ve menfaat ilişkilerinden dolayı bir türlü kavuşamamasını konu alan müzikli komedi türü oyunu izleyen çocuklar,  kimi zaman kahkahalar atarak,  kimi zaman da oyunun akışına kapılarak meraklı bakışlarla oyunu seyrettiler.

Tek perdelik oyun sonrasında ESEV’li tiyatrocular, kimsesiz çocuklarla sohbet ederek hoşça zaman geçirirken; Minik Gamzeler ekibi de yanlarında getirdikleri hediyeleri çocuklara dağıtarak onları mutlu etti. Tiyatrocular, aralarında psikolojik destek sonrası topluma kazandırılan ve ailesi olmayıp da koruma altına alınan çocukların da bulunduğu merkezde çocuklarla birlikte şarkılar söyleyerek eğlendiler.

Diğer Haberler