Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mayıs 2012

ABONE OL

Kimi Kimsesi Olmayanlara Mevlit

Esenler’de yaşayan yoksul, kimi kimsesi olmayan yaşlılara her zaman destek olup onları iyi ve kötü günlerinde yalnız bırakmayan Esenler Belediyesi, Hakkı rahmetine kavuşan kimsesizler için de mevlit okuttu.

Esenler’de yaşayan yoksul, kimi kimsesi olmayan yaşlılara her zaman destek olup onları iyi ve kötü günlerinde yalnız bırakmayan Esenler Belediyesi, hakkı rahmetine kavuşan kimsesizler için de mevlit okuttu.

İlçedeki sosyal dokuyu güçlendirmek için bugüne kadar birçok sosyal projeye imza atan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü  ilçede vefat eden kimi kimsesi olmayan merhumlar için mevlit programı düzenledi. Esenler İkinci Bahar Kıraathanesi’nde gerçekleşen mevlit programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim’in ve duaların okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, vefat eden tüm yaşlılara Allah’tan rahmet diledi. Bir insanın hayattaki en önemli şeyinin anne ve babasından aldığı hayır duası olduğunu söyleyen Göksu, “Hayatın bereketlenmesi sizlerin duasıyla olacaktır” dedi. Göreve geldiği günden bu yana herkesin hayır duasını almak istediklerini belirten Göksu, “Kendi anne babamın hukukunu nasıl koruyorsam Esenler’deki her bir anne ve babanın hukukunu da korumak zorundayım” diye konuştu.

 

YAŞLILARIMIZIN DEFTERİ KAPANMASINEsenler Belediyesi olarak ilçedeki her bir canlının emanetini üstlendiklerini söyleyen Göksu, bu emanetin gereğini yaptıklarını ve üzerine düşeni yerine getirdiklerini belirtti. Esenler’de yaşayan yaşlılara her zaman destek olduklarını vurgulayan Göksu,  vefat eden kimsesizleri hayırla yaad etmek için düzenledikleri mevlit programının hayırlı olmasını dileyerek, “Biz istiyoruz ki yaşlılarımızın defteri kapanmasın. O defteri biz açık tutalım. Onların defterine hayır yazdıralım” dedi.

HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKGöksu’nun ardından programda bir konuşma yapan AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan da organizasyonu düzenleyen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, “Onlar Esenler’de bütün yaşlılara sahip çıkıyorlar” dedi. Hayatlarını kaybeden tüm yaşlılara rahmet dileyen Özkan, “Onlar sıralarını savdılar. Her nefis ölümü tadacak. Ondan geldik, ona gideceğiz” dedi.Vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği mevlit programı, ikram servisinin ardından duaların ve ilahilerin okunmasıyla sona erdi.

 

Diğer Haberler