Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Aralık 2014

ABONE OL

Âkif, Ahlâk Ve Karakter Abidesidir

Esenler'de milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'u anlatan Eğitimci - Yazar Vehbi Vakkasoğlu, "Âkif, ahlâk ve karakter abidesidir. Şairin, adamın hasıdır, iyi bir Müslüman'ın zirvesidir" dedi.

Esenler’de milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u anlatan Eğitimci – Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Âkif, ahlâk ve karakter abidesidir. Şairin, adamın hasıdır, iyi bir Müslüman’ın zirvesidir” dedi.

Eğitimci – Yazar Vehbi Vakkasoğlu, İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’u Esenler’de anlattı. ‘Âkif Dede’ isimli kitabından hareketle milli şair Âkif’i anlatan Vakkasoğlu’nu Esenlerli öğrenciler can kulağıyla dinledi.

İYİ MÜSLÜMAN’IN ZİRVESİDİR

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda, Vakkasoğlu Âkif’in örnek kişiliğinden ve ahlâkından söz etti. Mehmet Âkif Ersoy’un örnek bir insan olduğunu söyleyen Vakkasoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Mehmet Âkif örnektir. Örneksiz eğitim olmaz. Örnek alacağınız bir büyüğünüz olmalı yoksa boşlukta kalırsınız. Örnek alacağınız kişilerden biri de Mehmet Âkif’tir. Adam gibi adamdır, yalansız, haramsız bir hayatın sahibidir. Ahlâk ve karakter abidesidir. Şairin, adamın hasıdır, iyi bir Müslüman’ın zirvesidir.O’nu ne kadar tanıyor, ne kadar örnek alıyoruz? O’nun yüreği bize lâzım. O sizin de manevi dedeniz. O’nun ruhunu sıksanız ilk damlayan şey dostluk olur. 10 parmağında 10 marifeti var fakat bir o kadar da mütevazı bir kişiliğe sahip” diye konuştu.

Diğer Haberler