Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Mart 2018

ABONE OL

Kentim Esenler’in 56. Sayısı Çıktı

Huzur ve umut şehri Esenler'in haber kaynağı ve rehberi niteliğindeki Kentim Esenler gazetesinin son sayısı okuyucularıyla buluştu. İlçeye dair tüm haberlerin yer aldığı Kentim Esenler'in 56'ncı sayısı dopdolu içeriği ile dikkat çekiyor.

Huzur ve umut şehri Esenler’in haber kaynağı ve rehberi niteliğindeki Kentim Esenler gazetesinin son sayısı okuyucularıyla buluştu. İlçeye dair tüm haberlerin yer aldığı Kentim Esenler’in 56’ncı sayısı dopdolu içeriği ile dikkat çekiyor.

Kentim Esenler gazetesinin 56’ncı sayısı çıktı. İlçeye dair pek çok yatırım ve hizmeti Esenlerlilere aktaran gazetenin dopdolu bir içeriğe sahip son sayısı okuyucusuyla buluştu.

KUDÜS KAHRAMANINI BAĞRIMIZA BASTIK

Aynı zamanda Esenler halkının sesi olan Kentim Esenler’in son sayısının manşetinde, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasının ardından başlayan direnişin sembolü olan Fevzi el-Cüneydi’nin Esenler Belediyesi’nin misafiri olarak Türkiye’ye gelişiyle ilgili haber “Kudüs Kahramanını Bağrımıza Bastık ” başlığıyla paylaşıldı. Haberde; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilen Cüneydi’nin İstanbul’daki programı ve Ankara’daki ziyaretlerinin detaylarına yer verildi.

SÖZ VERDİK YAPTIK

“Esenler’e 500 Yataklı Hastane” başlığı ile ilçeye kazandırılacak ikinci devlet hastanesinin proje çalışmalarının başladığına ilişkin haberin de yer aldığı 56’ıncı sayının sürmanşetinde ise, ilçe sınırlarından geçen 3 yüksek enerji nakil hattının kaldırılmasına dair haber “Söz Verdik Yaptık” başlığıyla okuyucularla paylaşıldı.

ON BİNLER MEHMETÇİK İÇİN DUADA BULUŞTU

Kentim Esenler’de ayrıca ilçe halkının, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’de terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele yürüten Mehmetçiğe verdiği desteğe dair haberlere de yer verildi. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine binlerce vatan sevdalısının Cuma namazı sonrası Dörtyol Meydanı’nda bir araya gelerek şehitlerimiz ve harekâta katılan Mehmetçiğin muzafferiyeti için hep birlikte dua etmeleri, “On Binler Mehmetçik İçin Duada Buluştu” başlığı altında haberleştirildi.

İLÇEYE DAİR TÜM HABERLER KENTİM ESENLER’DE

20 sayfadan oluşan son sayıda; çocuklardan yaşlılara, kadınlardan gençlere kadar tüm Esenler halkı için hayata geçirilen ve yapılması planlanan proje ve hizmetlere ilişkin haberler ayrıntılarıyla ele alındı. “Güvenli Şehir”in ikinci aya­ğı olan “Güvenli Okul” projesi kapsamında Esenler’de 5 okul önü ve çevresine kurulan kameraların Emniyet Müdürlüğü ile entegre hale getirilmesi, ilçe genelin­de 14 cadde ve 152 sokağın şehir estetiğine uygun olarak “pres­tij cadde” konseptiyle dü­zenlenerek yeni bir görü­nüme kavuşturulması, ilk etapta Nene Hatun, Fatih ve Oruç Reis Mahallerine inşa edilecek semt havuzlarI, son sayının dikkat çeken diğer haberleri arasında yer alıyor.

ÜCRETSİZ EDİNEBİLİRSİNİZ

Esenler halkının ilçeyle ilgili gelişmelere rahat bir şekilde ulaşabilmesi için ücretsiz olarak dağıtılan Kentim Esenler Gazetesi; Esenler Belediyesi Hizmet Binası, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi, Muhtarlıklar, Esenler Kültür Merkezi, Esenler Spor Kompleksi, ESAYDAM, ESEV, ESGEV’ler, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi, Yavuz Selim Halk Kütüphanesi, Dede-Torun Yaşam Merkezi, Fevzi Çakmak Bilgi Evi ve Halk Kütüphanesi’nden temin edilebiliyor.

Diğer Haberler