Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ekim 2017

ABONE OL

Kent Konseyi Uyuşturucuya Karşı

Esenler Kent Konseyi, 2017 yılı 2. Genel Kurul Toplantısı’nda uyuşturucu ve madde bağımlılığı masaya yatırıldı. Konsey üyelerine sunum yapan Narkotik Şube Polisi M. Özgür Zobar, İstanbul'da 2017 yılında 5 ton 838 kg. uyuşturucu ve 1 milyon 852 bin 975 adet hap ele geçirildiğini söyledi.

Esenler Kent Konseyi, 2017 yılı 2. Genel Kurul Toplantısı’nda uyuşturucu ve madde bağımlılığı masaya yatırıldı. Konsey üyelerine sunum yapan Narkotik Şube Polisi M. Özgür Zobar, İstanbul’da 2017 yılında 5 ton 838 kg. uyuşturucu ve 1 milyon 852 bin 975 adet hap ele geçirildiğini söyledi.

Kent vizyonunun geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması amacıyla kurulan Esenler Kent Konseyi’nin 2017 Yılı 2. Genel Kurul Toplantısı, Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya; Esenler Kaymakam Vekili Medi Daş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, siyasi partilerin temsilcileri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Mehmet Özgür Zobar, konsey üyelerine madde bağımlılığına karşı mücadele konusunda kapsamlı bir sunum yaptı.

2017’DE 5 TON 828 KG. UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı ile mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığına dikkat çeken Narkotik Şube Polisi M. Özgür Zobar,”Gençlerimizin uyuşturucuya olan talebini azaltıcı yönde tedbirler almamız gerekiyor. Bu illeti yakalamak tek başına çare olmuyor. Uyuşturucu madde yakalama noktasında Avrupa’da lider, dünyada ise ilk üç içerisindeyiz. İstanbul’da 2017 yılının ilk 8 ayında ele geçirdiğimiz uyuşturucu miktarı 5 ton 828 kilo 606 gram, hap miktarı ise 1 milyon 853 bin 975 adet” diye konuştu.

Madde bağımlılığı konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Zobar, aileleri uyararak gençlerin uyuşturucu kullanımına merak, arkadaş çevresi, aile içi sorunlar ve psikolojik sorunlar nedeniyle başladığını söyledi.

% 100 HAYAT İLE 800 GENÇ KURTARILDI

Esenler Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya da, Esenler Belediyesi’nin madde bağımlısı gençlere yönelik 2010 hayata geçirdiği ve başarıyla devam eden “%100 Hayat” projesi kapsamında yaklaşık 800 gencin uyuşturucu batağından kurtarılarak yeniden topluma kazandırıldığını söyledi.

Toplantı, konsey üyelerinin uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda görüş bildirmesiyle son buldu.

Diğer Haberler