Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ekim 2017

ABONE OL

Kendinizi Yeni Yüzyıla Hazırlayın

Esenler Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çocuk meclis üyelerine "Sizin hayata atılacağınız yüzyıl çok daha farklı bir yüzyıl olacak. Kendinizi en iyi şekilde hazırlamalısınız" dedi.

Esenler Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çocuk meclis üyelerine “Sizin hayata atılacağınız yüzyıl çok daha farklı bir yüzyıl olacak. Kendinizi en iyi şekilde hazırlamalısınız” dedi.

Esenler Belediyesi, gençler ve çocuklarla ilgili çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çocuk Meclisi, 8 – 14 yaş aralığındaki çocukların sorunları, talepleri ve hayallerini özgürce konuşabileceği, kendi oyları ile alınacak kararlarla seçme ve seçilme deneyimi yaşayabileceği mecliste; söz sahibi, kültürünü ve tarihini benimsemiş nesillerin yetiştirilmesi amaçlanıyor. Çocuk Meclisi yeni başkanını Esenler Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantı ile seçti. Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Başkan Danışmanı Abdullah Aksu ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat da katıldı.

KENDİNİZİ YENİ YÜZYILA HAZIRLAYIN

Toplantıda Çocuk Meclisi’nin yeni üyelerine seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler değişimi ve gelişimi bir arada yaşayarak, şehrin tam da merkezinde vazgeçilmez bir yer oldu. 15 Temmuz Şehitler Parkı’nı açtık. O parkı Allah nasip ederse bir kültür vadisine dönüştüreceğiz. Sinema, tiyatro, macera parkı, eğlence ve kültür sanat etkinliklerinin gerçekleşeceği bir kompleks olacak. Bizim görevimiz çocuklarımızın ve tüm Esenlerlilerin onurlu bir şekilde yaşayabileceği bir mekanı kurmaktır. Esenler’de yaklaşık 100 bin okula giden çocuk ve gencimiz var. Bunların hepsi geleceğin yetişkinleri. Sizler bu gençlere ulaşarak iyiyi ve doğruyu anlatmak için birer gönüllü olabilirsiniz. Sizin hayata atılacağınız yüzyıl çok daha farklı bir yüzyıl olacak. Kendinizi en iyi şekilde hazırlamalısınız. Mutlaka hayatınızda bir kutsala yer vererek geleceğinizi öyle planlamalısınız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi’nin ilk oturumu, Meclis Koordinatörü Ziya Çandır tarafından açıldı. Ardından yapılan başkanlık seçiminde Dr. İlhami Faydagör Ortaokulu öğrencisi Ece Cantürk meclis başkanlığına, Zeynep Sündük ve Melih Emre Varol başkan yardımcılığına seçildi.

Diğer Haberler