Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Haziran 2012

ABONE OL

Kemalpaşa Camii, Yeni Yüzüyle Hizmette

Esenler Belediyesi tarafından tadilatı ve çevre düzenlemesi yaptırılan Kemalpaşa Camii hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Göksu, “Bu ülkede insanlar camilerde yıllarca Tanrı Uludur seslerini duydular . O devir bitti. Artık camilerin minarelerinden Allahuekber sesleri yankılanıyor” dedi.

Esenler Belediyesi tarafından tadilatı ve çevre düzenlemesi yaptırılan Kemalpaşa Camii hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Göksu, “Bu ülkede insanlar camilerde yıllarca Tanrı Uludur seslerini duydular . O devir bitti. Artık camilerin minarelerinden Allahuekber sesleri yankılanıyor” dedi.

Tuna Mahallesi’nde tadilat çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tamamlanan Kemalpaşa Camii, kısa bir aradan sonra yeniden hizmete açıldı. Kemalpaşa Camii’nde Cuma namazının ardından yapılan hizmete açma törenine Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları,  Esenler Müftüsü Ali Kara, Ak Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, bazı İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, ilçe birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tüm ihtiyaçları tamamlanarak yeniden hizmete açılan Kemalpaşa Camii’nin hayırlı olmasını diledi. Esenler’de hizmete açılacak yeni camiler hakkında vatandaşlara bilgi veren Başkan Göksu, Mimar Sinan Mahallesi’nde Mimar Sinan Camii’nin yapıldığını söyledi.  Birlik Mahallesi’nde ise Halil İbrahim Camii’nin yıkılarak yerine cami, kuran kursu ve öğrenci yurdunu da kapsayan büyük bir kompleks yapacaklarını dile getiren Göksu, camilerin toplumumuzdaki önemine vurgu yaparak konuşmasına devam etti. “Bu ülkede insanlar camilerde yıllarca Tanrı Uludur seslerini duydular” diyen Göksu, o  devir  bitti. Artık camilerin minarelerinden ‘Allahuekber’ seslerinin yankılandığına dikkat çekti. TBMM’de alınan bir kararla Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatını seçmeli ders alınmasıyla ilgili vatandaşlara bir çağrıda da bulunan Göksu, 85 bin öğrenci nüfusunun bulunduğu Esenler’de anne babaların çocuklarına Kur’an-ı Kerim’i ve Peygamberimizin hayatını seçmeli ders olarak okuması konusunda yönlendirici olmaları gerektiğini söyledi. Esenler’de yeni eğitim öğretim yılında ilçeye yetecek kadar İmam Hatip Lisesi’nin açılacağının da müjdesini veren Göksu, “Her mahalleye yakın İmam Hatip Lisesi var” dedi.

KADİR GECESİ’NDE 10 BİN HATİM, 100 BİN DUA

Ramazan ayı’nda yapılacak  etkinlikleri de anlatan Göksu, Ramazan’ın ilk günü Dörtyol Meydanı’nda Türkiye’nin ilk çocuk iftarını, 11 Ağustos 2012 tarihinde ise Atışalanı Caddesi’nde en büyük iftarı düzenleyeceklerini kaydetti. Kadir Gecesi’nde de çok anlamlı bir program gerçekleştireceklerini belirten Göksu, Kadir Gecesi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla 10 bin hatim, 100 bin dua programı yapacaklarını belirterek herkesi programa davet etti.

AÇILIŞ SONRASI VATANDAŞLARA İKRAM

Göksu’nun ardından törende bir konuşma yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da camilerin içinin ibadetlere uygun olacak şekilde düzenlenmesinin gerekli olduğunu söyledi. Kemalpaşa Camii’nin tadilat ve çevre düzenlemesini yapan Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya ve ekibine teşekkür eden Madenoğlu, “Kendimi yeni yapılmış bir caminin içinde namaz kılmış gibi hissettim. Sıfırdan yapılmış bir camii sanki” dedi.  Yapılan konuşmaların ardından tören, Kemalpaşa Camii’nin hizmete yeniden açılması nedeniyle açılış kurdelesinin kesilmesi ve vatandaşlara ikramların yapılmasıyla sona erdi.

 

Diğer Haberler