Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Temmuz 2013

ABONE OL

Kazım Karabekir Mahallesi Aynı Sofradaydı

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları’nda Kazım Karabekir Mahallesi sakinleriyle iftarda bir arala gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu iftarlarda en önemli şey şudur; konu komşu aynı sofranın etrafında buluşsun ve bütünleşsin istedik" dedi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları’nda Kazım Karabekir Mahallesi sakinleriyle iftarda bir arala gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu iftarlarda en önemli şey şudur; konu komşu aynı sofranın etrafında buluşsun ve bütünleşsin istedik” dedi.Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları’nın ikincisi Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Mahalleli, on bir ayın sultanı Ramazan’ın manevi huzuruyla, aynı sokakta, aynı sofrada birlikte oruç açmanın hazzını yaşadı. “Konu Komşu İftardayız” sloganıyla düzenlenen iftar programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. KONU KOMŞU BÜTÜNLEŞSİN İSTEDİK

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu sözlerine, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayında rahmet bölümünün sondan birinci günündeyiz. Allah oruçlarınızı kabul etsin” diyerek başladı. Göksu konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler her bir mahallemizde iftar yapıyor, diğer yandan da Dörtyol Meydanı’nda büyük etkinlikler düzenliyoruz. Bugün Kazım Karabekir Mahallesi’ndeyiz. Bu manzara görülmeye değer. Bu iftarlarda en önemli şey şudur; konu komşu aynı sofranın etrafında buluşsun ve bütünleşsin istedik.”ÇÖZÜLEMEZ DENİLENLERİ ÇÖZDÜK

Esenler’de sorumluluğu büyük bir emaneti üstlendiklerini belirten Göksu,”Biz bu emaneti aldıktan sonra Allah’a hamd olsun, çözülemez denilen ne varsa çözdük. Kazım Karabekir caddesini tek yön yapacağız ve kaldırımları genişleterek yürüyüş alanları yapacağız” diye konuştu. Göksu, Kadir Gecesi’nde “10 Bin Hatim, 100 Bin Dua” programına da tüm Esenler halkını Dörtyol Meydanı’na davet ettikten sonra konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından programda çocuklara yönelik animasyon, illüzyon ve jonglör gösterileri de düzenlendi. Çocukların meraklı ve heyecanlı bakışları eşliğinde renklenen gecede teravih namazının ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da, Esenlerliler için bir sohbet gerçekleştirdi.

Diğer Haberler