Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Ekim 2013

ABONE OL

Kazanırken Helal, Harcarken Helal

Gönül Sohbetleri, yeni sezonda da Esenlerliler’in gönül dünyasını aydınlatmaya devam ediyor. “Helal Kazanç” konusunun anlatıldığı ilk programın konuğu İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, “Kazanırken helal, harcarken helal farzdır” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İslam dünyasına ilişkin toplumumuzun gönül dünyasını aydınlatmak ve bilgilendirmek amacıyla düzenlenen Gönül Sohbetleri yeni sezonu açtı. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Gönül Sohbetleri’nin yeni sezondaki ilk konuğu İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu oldu. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun da katıldığı programda Döngeloğlu dinleyenlere “Helal Kazanç” konusunu anlattı.İslam dünyasından örneklerle helal kazancın önemini anlatan Döngeloğlu, Allah’ın, melekleri aracılığıyla Hz. Davut’a elinin emeğiyle helal kazanç elde etmeyi öğrettiğini söyledi. Son 40 günde içine haram karışmış bir rızık yüzünden meleklerin, kişinin sevabını Allah’a ulaştırmadığını belirten Döngeloğlu, “Kazanırken helal, harcarken helal farzdır” dedi.

KADININ KAZANCI KENDİNİNDİR

İslam’da helal kazancın kadın açısından önemine de değinen Döngeloğlu, “Kadının kazancı kendinindir, erkeğin kazancı ise tüm ailenindir. İslam’a göre kadının kazancında erkeğin hakkı yoktur” diye konuştu. Hz. Fatma’nın “Ben fakirliğe dayanırım, mahşer günü cehennem ateşine dayanamam” sözünü hatırlatan Döngeloğlu, Hz. Fatma’nın helal kazanca verdiği önemi de anlattı. Dualar eşliğinde programını sonlandıran Döngeloğlu, dinleyenlerden gelen soruları da cevapladı.

Diğer Haberler