Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Kasım 2018

ABONE OL

Kayserililer Esenler’de Buluştu

İstanbul'da yaşayan Kayserililer, Esenler'de hemşehrileriyle bir araya geldi. Gecede Kayserililer ile buluşan ünlü sanatçı Uğur Işılak, Develili Âşık Seyrani’nin türkülerini seslendirdi.

İstanbul’da yaşayan Kayserililer, Esenler’de hemşehrileriyle bir araya geldi. Gecede Kayserililer ile buluşan ünlü sanatçı Uğur Işılak, Develili Âşık Seyrani’nin türkülerini seslendirdi.

Esenler Belediyesi, Kayseri Kültür ve Tanıtım Platformu öncülüğünde “İstanbul Kayserililer Buluşması” düzenledi. Develi Belediyesi ile İstanbul Develi ve Yöresi Derneği, Genç Develiler Derneği ayrıca Develi ilçe ve mahalle derneklerinin de katkı verdiği bu büyük buluşma, Kayserililerin yoğun katılımıyla Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Gecede Kayserilileri; Develi Kaymakamı Murat Duru, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Metin Alıcı da yalnız bırakmadı. Program, Kayseri Kültür ve Tanıtım Platformu Kurucu Başkanı Ahmet Keklik’in selamlama konuşmasıyla başladı. Kayserili Şair Hacı Kısır da gecede 15 Temmuz/Gördüm şiirini okudu.

UĞUR IŞILAK’TAN ÂŞIK SEYRANİ TÜRKÜLERİ

Gecede Kayserililer ile buluşan ünlü sanatçı Uğur Işılak, Kayseri’nin yetiştirdiği büyük halk ozanı Develili Âşık Seyrani’nin eserleri ile kendi eserlerini seslendirdi. Geceye katılan davetlilere “Seyrani Türküleri 1” albümü hediye edildi.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, program sonunda Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a “Âb-Rû’larda Su Kasidesi” hediye etti.

Diğer Haberler