Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Haziran 2017

ABONE OL

Kayserililer Bereket Sofrasında Buluştu

Esenler Belediyesi'nin Ramazan etkinleri kapsamında düzenlediği "Şehir İftarları" programının sonuncusunda Kayserililer bir araya geldi. Davetlilere hitap eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türkiye'yi hep birlikte büyüteceklerini söyledi.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinleri kapsamında düzenlediği “Şehir İftarları” programının sonuncusunda Kayserililer bir araya geldi. Davetlilere hitap eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türkiye’yi hep birlikte büyüteceklerini söyledi.

Anadolu’nun bereketi ve kardeşliğinin yanı sıra eşsiz lezzetlerini de İstanbul’a taşıyan Esenler Belediyesi, Şehir İftarları’nın son programında Kayserililere ev sahipliği yaptı. Esenler Belediyesi ve Tüm Kayserililer Derneği (Tüm KAYDER) tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; Şile Kaymakamı Salih Yüce, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Tüm Kayserililer Derneği Başkanı Abdullah Yelgeç, dernek başkanları ve çok sayıda Kayserili katıldı.

BİR ELİN NESİ VAR, İKİ ELİN SESİ VAR

Şehir İftarları’nda hemşerileri ile buluşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, yöre derneklerinin yaptığı çalışmaların önemine değinerek, “Dernekler, ülkenin büyümesini gösteren en somut örneklerdendir. ‘Bir elin nesi var, iki elin sesi var’ mantığıyla yapılan bu çalışmalar geleceğimiz açısından son derece önemlidir. Bir araya gelmemizle ortaya çıkan güç, çocuklarımıza daha müreffeh, daha zengin, daha yaşanabilir bir ülke bırakmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.

ÜLKEMİZİ BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ

Davetlilere hitap eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da, “Şehir İftarları’nda her akşam başka bir yöreden kardeşlerimizle bu sofrada buluşuyoruz. Köklerimizi, doğduğumuz toprakları unutmamak için bu iftar sofralarını kuruyoruz. Birlikteliğimizden aldığımız güçle hem doğduğumuz hem de doyduğumuz toprakları, ülkemizi hep birlikte büyüteceğiz inşallah” dedi.

KAYSERİ’YE ÖZGÜ LEZZETLER İFTAR SOFRASINDA

Okunan ezanla birlikte oruçlarını açan konuklara Kayseri’ye özgü yöresel lezzetler ikram edildi. İftar programında AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Tüm Kayserililer Derneği Başkanı Abdullah Yelgeç ve Şile Kaymakamı Salih Yüce de birer selamlama konuşması yaptılar. Program hep birlikte yapılan dua ile son buldu.

Diğer Haberler