Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Şubat 2016

ABONE OL

Kaymakam Mihmandar’da Gençlerle

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, "Mihmandar" projesi kapsamında Esenlerli gençlere çocukluk yıllarından Esenler Kaymakamlığı'na kadar geçirdiği süreçte edindiği tecrübeleri Mihmandarhane'de aktardı.

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, “Mihmandar” projesi kapsamında Esenlerli gençlere çocukluk yıllarından Esenler Kaymakamlığı’na kadar geçirdiği süreçte edindiği tecrübeleri Mihmandarhane’de aktardı.

Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Mihmandar” projesi kapsamında Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediyesi Gençlik Merkezi’nde açılan Mihmandarhane’de gençlerle bir araya geldi. Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat’ın da katıldığı Mihmandar Buluşması’nda Kaymakam Ünal, gençlerle tek tek tanıştıktan sonra sohbet etti. Ünal, çocukluk yıllarından Esenler Kaymakamlığı’na kadar geçirdiği süreçte edindiği tecrübeleri gençlere aktardı. Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal bundan böyle Mihmandar projesi kapsamında, 15 günde bir Esenlerli gençlerle buluşup sohbet edecek ve onları dinleyecek.

SEN OLSAN NE YAPARDIN?

Gençlere hayata dair çeşitli tavsiyelerde bulunan Kaymakam Ünal özetle şunları söyledi:

“Hayatımız boyunca hepimiz birtakım problemlerle karşılaşabiliriz. Önemli olan sorunlar karşısında çözüm üretmektir. Bunun için de ‘Sen olsan ne yapardın?’ düsturuyla hareket etmemiz gerekir. Eğitim hayatımızda da bunu uygulamalıyız. Öğretmen öğrencisini, öğrenci de öğretmenini anlamalıdır. Öğrenci bir hata yapabilir, insan hata üzerine doğmuştur. Karşılıklı güven içinde olunmalı. Önemli olan ders çıkarmak, ibret almak, güveni kaybetmemektir. İnsanı istekle öğretmek, istekle öğrenmek başarıya götürür. Öğretmen öğretme işini, öğrenci ise öğrenme işini hevesle, severek yapmalıdır.”

105 GRUP HAZIR

Bilgiyle donanan ve hikmetin arayışında olan bir gençlik için hayata geçirilen Mihmandar projesi kapsamında, “Gençliğe Açılan Kapı” sloganıyla, 105 gençlik grubu oluşturuldu. Bu grupların sayısı, açılacak yeni mihmandarhaneler ile daha da artarak ilçenin her yerine dağılacak.

Diğer Haberler