Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ekim 2014

ABONE OL

Kaygınızdan Şimdi Kurtulun!

Esenlerliler'e "Sürekli Endişeliyim" konulu bir seminer veren Psikolog Aslı Karasaç, "Kendinizi iyi hissetmeye başlamak için en uygun zamanı beklemeyin. En uygun zaman, şu an" dedi.

Esenlerliler’e “Sürekli Endişeliyim” konulu bir seminer veren Psikolog Aslı Karasaç, “Kendinizi iyi hissetmeye başlamak için en uygun zamanı beklemeyin. En uygun zaman, şu an” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Sağlık Buluşmaları kapsamında Psikolog Aslı Karasaç, Esenlerli vatandaşları kaygı bozukluğu hakkında bilgilendirdi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Karaçam, “Sürekli Endişeliyim” konulu bir seminer verdi.

HANGİ DURUMDA DESTEK ALINMALI?

Kaygının hangi durumlarda tedavi edilmesi gerektiğini anlatan Karasaç, “Kişinin mesleki ve ailevi hayatını etkilemeye başlamışsa, kişi iletişim güçlüğü çekiyorsa, kaygı gününün bütün kısmını kapsıyorsa, duygulanımını kontrol edemiyor ve en az 6 aydır bu durumu yaşıyorsa kaygı bozukluğu ihtimali yüksektir ve destek alınmalıdır” dedi.

UYGUN ZAMANI BEKLEMEYİN

Kaygının biyolojik, psikolojik ve çevresel faktörlere bağlı ortaya çıktığını söyleyen Karasaç, “Kaygıyla başa çıkmak için kaygılı olduğunuzu kabul etmeniz gerekir. Kendinizi iyi hissetmeye başlamak için en uygun zamanı beklemeyin. En uygun zaman, şu an” diye konuştu. Karaçam, konuşmasının sonunda vatandaşların sorularını cevapladı ve doğru nefes alma tekniklerini uygulamalı olarak anlattı.

Diğer Haberler