Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mayıs 2018

ABONE OL

Kas Hastası Mert İlkleri Yaşadı

"Gözlerde Gülümseme, Yüzlerde Hayat Projesi" kapsamında 14 yaşındaki kas hastası Mert Comart, ilk kez yaptığı ahşap yakma tekniği ve taş boyama etkinliği ile moral buldu. Mert ilk defa kendi başına merdivenden de indi.

“Gözlerde Gülümseme, Yüzlerde Hayat Projesi” kapsamında 14 yaşındaki kas hastası Mert Comart, ilk kez yaptığı ahşap yakma tekniği ve taş boyama etkinliği ile moral buldu. Mert ilk defa kendi başına merdivenden de indi.

Esenler Belediyesi Kadın Aile ve gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ve Esenler Ortopedik Engelliler Derneği işbirliği ile hayata geçirilen “Gözlerde Gülümseme, Yüzlerde Hayat Projesi” kapsamında engelli bireylere evlerinde etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Proje kapsamında bir eğitimci ile evlerine gidilerek, 3 saat boyunca bir engelli bireyin hobi ve becerisine uygun etkinlik gerçekleştiriliyor. Proje, çeşitli engel seviyesindeki bireye yeni bir beceri veya hobi kazandırmak, toplumda yalnız olmadığını hissettirmek ve güzel vakit geçirmesini sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

İLK KEZ KENDİ BAŞINA MERDİVEN İNDİ

“Gözlerde Gülümseme, Yüzlerde Hayat Projesi” kapsamında kas hastası 14 yaşındaki Mert Comart ziyaret edildi. Rahatsızlığı nedeniyle eğitimine evden devam eden Mert, çok fazla sosyal hayata karışamadığını söyledi. Öğrenmeye meraklı olan Mert ile ahşap yakma tekniği ve taş boyama etkinliği yapıldı. Mert, ahşap yakma ile kendi adını yazdı ve taş boyama ile çeşitli figürler boyadı. Mert, kendi başına daha önce hiç merdiven inmeye cesaret edemediğini belirtti, bunun üzerine ilk defa kendi başına ellerinden destek alarak merdiven inmesi de sağlandı.

Diğer Haberler