Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Aralık 2016

ABONE OL

Kardeşlik Kervanı Yola Çıktı

Esenler Belediyesi'nin, Kızılay ile birlikte Halep için başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardım malzemelerini taşıyan 29 tır dualarla uğurlandı.

Esenler Belediyesi’nin, Kızılay ile birlikte Halep için başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardım malzemelerini taşıyan 29 tır dualarla uğurlandı.

Esenler, kan ve gözyaşının dinmek bilmediği Halep için bir oldu. Bombaların ve silah seslerinin arasında hayatta kalma mücadelesi veren yaklaşık 100 bin Halepli için başlatılan yardım kampanyasına, 7’den 70’e tüm ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Sivil toplum kuruluşları ve hayırsever Esenler halkının desteği ile toplanan tonlarca yardım malzemesi, törenle yola çıktı.

Tekstilkent Tır Garajı’nda düzenlenen törene, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Taran, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

KARDEŞLİĞİMİZ BİR CÜMLECİKTEN İBARET DEĞİL

Soğuk ve yağışlı havada anlamlı bir tören için bir araya geldiklerini belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenlerli kardeşlerim, Halepli kardeşleri için büyük bir seferberlik başlattılar. 29 tırdan oluşan yardım malzemesini bugün gönderiyoruz. Esenler’deki her bir kardeşim, Halepli kardeşlerinin yanında olduklarını, kardeşliğimizin bir cümlecikten ibaret olmadığını gösterdiler. Bugün bu tırlarımızı, kardeşlik kervanımızı buradan devam ettiriyoruz. İnşallah bu yarım kampanyası son olur. Akan kan ve gözyaşı son bulur” dedi.

ACILARA ORTAK OLARAK AZALTIYORUZ

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin de, Halep’e gönderilen malzemelerin her bir Esenlerlinin gönlünden kopan yardımlarla toplandığına dikkat çekerek, “Bu yardımları, bu soğuk kış gününde Halepli kardeşlerimize bir sıcak selam olsun. Onların acısına ortak olarak azaltıyoruz. İnşallah gün gelecek sevinçlerini de paylaşarak çoğaltacağız” diye konuştu.

SURİYE’DE BÜYÜK BİR İNSANLIK KRİZİ YAŞANIYOR

Törende Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da kısa bir konuşma yaptı. “Bugün Esenler’in asaletine şahitlik ediyoruz” diyen Kınık, sözlerini şöyle tamamladı:

“İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en büyük insanlık krizi yaşıyoruz. Suriye’de 400 bin insan hayatını kaybetti. 11 milyon insan silah zoruyla evini, barkını terk etti. Bütün bir ülke çöktü. Bu yardımlar ile Çanakkale’de şehit olan 10 bin civarındaki Suriyeli şehit dedelerimize olan vefa borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilirsek ne mutlu bize.”

HAKEMİ OLMAYAN BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ

Uğurlama töreninde son olarak AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu konuştu. Dünyanın rotasından çıktığına işaret eden Kuzu, “Hakemi olmayan bir dünyada yaşıyoruz. Dünyayı yöneten büyük ülkeler, ufacık bebekleri öldürmekten hiç geri durmuyorlar. Nasıl uyuyorlar, hiç mi vicdanları yok? Büyük devlet olmak bu değildir. Osmanlı da büyük devletti. Ama her zaman mazlumun yanında olmuştur. Biz de her zaman mazlumun, garibanın yanındayız. Birleşmiş Milletler artık bitmiş durumda. Halep için ne yapmışlar?” dedi.

29 TIR DUALARLA UĞURLANDI

Konuşmaların ardından yardım malzemelerinin bulunduğu 29 tır, Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin yaptırdığı dua ile uğurlandı. “Esenler Halep İçin Bir Oluyor” kampanyası ile Halep’e; 451 ton un, 60 ton kuru gıda, 6 ton konserve, 4 ton peynir ve zeytin, 45 bin 566 adet giyecek, 5 bin 888 adet ayakkabı, 3 bin 118 adet battaniye, 7 bin 857 adet çocuk bezi ve 4 bin 155 adet kadın hijyen malzemesi gönderildi.

Diğer Haberler