Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2017

ABONE OL

Kaplan: Prenses Dıana Müslümandı

Esenler'de düzenlenen Fikir Atölyesi'nde konuşan Yusuf Kaplan, "İngilizler önlerini tıkama ihtimali olan en küçük şeye bile hayat hakkı tanımıyor, Prenses Diana Müslüman olduğunu ilan edecekken trajik bir kazanın kurbanı oldu" dedi.

Esenler’de düzenlenen Fikir Atölyesi’nde konuşan Yusuf Kaplan, “İngilizler önlerini tıkama ihtimali olan en küçük şeye bile hayat hakkı tanımıyor, Prenses Diana Müslüman olduğunu ilan edecekken trajik bir kazanın kurbanı oldu” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Yusuf Kaplan ile Fikir Atölyesi” programı, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gazeteci Yusuf Kaplan, programda yapay zekânın gerisinde İslâmi bilim adamları olduğundan ve İngilizler’in tarih sahnesindeki rollerinden bahsetti.

YAPAY ZEKÂNIN ARDINDA MÜSLÜMANLAR VAR

Teknolojinin geleceği olarak görülen yapay zekânın temelinde İslâmi bilim adamlarının olduğunu söyleyen Yusuf Kaplan, “Yapay zekânın gerisinde cebir var, cebir ise bize ait bir şey. Cebirle biz fiziği çatlattık. Fiziğin imkânlarını çok öteye taşıyarak bambaşka bir şey yaptık ama şu an gelinen noktada yapılanların hiçbirisiyle alakamız yok. Bizim fark edemediğimiz imkânlarımızın, potansiyellerimizin, bizden daha iyi farkında olanlar var. Müslümanlar olarak bizim nereden ayağa kalkacağımızı da çok iyi biliyorlar çünkü tarihi onlar yapıyor. Bunun beyninde ise İngilizler var. İngilizler iki yüz yıldır bizimle uğraşıyorlar, Fransızlarla ve Almanlarla da uğraştılar. Fransız Devrimi, İngilizler’in esiridir. Hürriyet fikirlerini, özgürlük düşüncelerini tüm Fransa’da yaydılar ve Fransızları tüm geleneklerine karşı çıkmalarını sağladılar. Özellikle Yahudi soykırımı hikayesi üzerinden Almanları mahvettiler. Şu an Almanları toparlayacak tek seçenek var, o da Türkiye ile sarsılmaz ilişikler kurması ama bu mümkün değil, Almanya bağımsız değil, Yahudiler tarafından işgal edilmiş durumdalar” şeklinde konuştu.

İNGİLİZLER DIANA’NIN İZİNİ BIRAKMADILAR

İngilizlerin önlerini tıkama ihtimali olan en küçük şeye bile hayat hakkı tanımadığını söyleyen Kaplan, “Prenses Diana, Müslüman olduğunu ilan edecekken trajik bir kazanın kurbanı oldu. Kadının izini bile bırakmadılar. İngiliz devletinin her kademesinde hizmet veren Churchill bunu zaten söylemişti, ‘Bizim çıkarlarımızı zedelemeye kalkıştığınız zaman, çıkarlarımızı yok etmeye kalkıştığınız zaman, sizi paramparça ederiz’ dedi. Bu söylediklerini de yaptılar, bir türlü toparlanamıyoruz kendimize gelemiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler