Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Ocak 2018

ABONE OL

Kalbimiz Allah’ın Evidir

"Yunus Divanı"nda konuşan Araştırmacı-Yazar Mustafa Tatçı, gönlü kirli insanların tevhidi hissedemeyeceğini belirterek, "Müminin kalbi Allah'ın evidir, ona iyi bakmalıyız" dedi.

“Yunus Divanı”nda konuşan Araştırmacı-Yazar Mustafa Tatçı, gönlü kirli insanların tevhidi hissedemeyeceğini belirterek, “Müminin kalbi Allah’ın evidir, ona iyi bakmalıyız” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Yunus Divanı” programı, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Allah dostu Yunus Emre’nin ve Yunus Divanı’nın anlatıldığı programda Araştırmacı-Yazar Mustafa Tatçı, günümüzdeki kâmil insanlardan ve gönül hastalıklarından bahsetti.

TEVHİT GÖNÜLDE BAŞLAR

Kişinin gönlünün kirli olması durumunda kalbinde tevhidi yani Allah’ın birliğini hissedemeyeceğini söyleyen Tatçı, “Bazı insanların gönlünde kindarlık, kimilerindeyse yalancılık hakimdir. Tüm bunlar gönlü kirli yapan hastalıklardır. Bu hastalıklara maruz kalanlarda, göz Hakk’ı görmez, kulak Hakk’ı duymaz, ayaklar Hakk’a yürümez. Yani bu insanlar bi’nevi özürlüdür. Gönlümüz kirli, paslı olunca gönlü sahibine bırakamayız. Müminin kalbi Allah’ın evidir, ona iyi bakmalıyız” diye konuştu.

KÂMİL İNSANLAR HEP VAR

Kâmil insanların her zaman var olduğunu ifade eden Tatçı, “Mevlana’dan Yunus Emre’den bahsedince, ‘Acaba bu dönemde de böyle insanlar var mı?’ diye soranlar oluyor. Hiç şüpheniz olmasın, bugün de kâmil insanlar var, hatta dün olduğundan daha güçlü bugünkü kâmil insanlar çünkü Allah ilmini artırarak tecelli eder. Her varlık O’nun bir kemalidir” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler