Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Kasım 2018

ABONE OL

Kahvehaneler Kıraathane Olsun

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’deki kahvehane esnafına, kahvehaneleri içinde kütüphanelerin olduğu kıraathanelere dönüştürmeyi teklif etti.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’deki kahvehane esnafına, kahvehaneleri içinde kütüphanelerin olduğu kıraathanelere dönüştürmeyi teklif etti.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’deki kahvehane esnafıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Başkan Göksu’nun yanı sıra, belediye başkan yardımcıları, ilgili kurum müdürleri ve ilçede faaliyet gösteren kahvehane esnafı katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda kahvehane esnafı; taleplerini, görüş, öneri ve belediyeden beklentilerini birinci elden Belediye Başkanı Göksu’ya iletme imkânı buldular.

KAHVEHANELERİN BİR BÖLÜMÜ KÜTÜPHANE OLSUN

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kıraathanelerin şehir kültürü, mahalle kültürü açısından önemli olduklarının altını çizerek, “Biz istiyoruz ki, kahvehane esnafımızla istişare edelim ve bizim çözebileceğimiz sorunları varsa onları çözelim. Belediye olarak sizlere katkısı olacak formüller arıyoruz. Bizim görevimiz bu şehrin bütün unsurlarını koruyup kollamak. Benim siz kahvehanelere bir önerim var. Siz bir taraftan kendi ekmeğinizi kazanırken, bir taraftan da, bu topluma sosyalleşme noktasında katkıda bulunuyorsunuz. Arzu edenlerin kahvehanesinin bir bölümünü kütüphaneye dönüştürelim. Bu şekilde buraları gerçek anlamda bir kıraathaneye dönüştürelim. Bu ve buna benzer katkılarla sizlere destek olmak istiyoruz. Biz bize düşeni, siz de size düşeni yaparsanız ortaya güzel neticeler çıkabilir. Mesele, iyiyi ve güzeli aramaktır. Sizlerin tavsiyeleri doğrultusunda çalışmalar yapma ve projeler geliştirmenin peşindeyiz. Bugün sizleri buraya sorunlarınıza birlikte çözümler üretmek için davet ettik” dedi.

TALEPLER DOĞRULTUSUNDA PROJE HAZIRLANACAK

Başkan Göksu, konuşmasının sonunda kahvehane esnafını dinleyerek, görüş ve önerilerini aldı. Program sonrası Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yla hatıra fotoğrafı çektiren kahvehane esnafı, desteklerinden dolayı Göksu’ya teşekkürlerini iletti. Başkan Göksu, kahvehanecilerin talep ve istekleri doğrultusunda proje hazırlanacağını ve projenin detaylarını konuşmak üzere kahvehane esnafıyla yeniden buluşmak istediklerini söyledi.

Diğer Haberler