Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mart 2013

ABONE OL

Kahramanları Anlatıp Ağlattılar

Esenler Belediyesi Sanat Evi Tiyatro Kursu öğrencileri, hazırladıkları "Çanakkale Destanı" oyununu ile izleyenleri ağlattılar. Seyirciler, ESEV oyuncularını ayakta alkışladı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi Tiyatro Kursu öğrencileri, hazırladıkları “Çanakkale Destanı” oyununu ile izleyenleri ağlattılar. Seyirciler, ESEV oyuncularını ayakta alkışladı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) vermeye başladı. ESEV’ Tiyatro Kursu öğrencileri “Çanakkale Destanı” oyununu büyük bir başarı ile sergiledi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nu hınca hınç dolduran Esenlerlilere tiyatro sanatçılarına taş çıkarırcasına büyük bir ustalıkla sahneye koyan ESEV öğrencileri, izleyenlere duygu dolu bir gece yaşattılar. ESEV Tiyatro Kursu öğrencilerinin günlerdir büyük bir emek ile hazırladıkları oyunu izleyenler, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Tiyatro eğitmeni Ali Rıza Kara yönetiminde hazırlanan “Çanakkale Destanı” isimli oyun, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık savaşından kesitler sunuyor. Cephede ve cephe gerisinde yaşanan olaylara değinen oyun tek perdeden oluşuyor.

Esenler Belediyesi Sanat Evi Tiyatro Kursu eğitmeni Ali Rıza Kara, “Çanakkale bizim için bir şeref sayfasıdır. Ecdadımız bu cephede birlik ve beraberliğin en büyük örneğini sergilemiştir. Ecdadımız, mukaddesat için, vatan için, millet için, bayrak için, ezan için en büyük fedakarlık ve kahramanlık örneklerini ortaya koymuştur. Biz bu oyun ile hem kahraman ecdadımız önünde saygıyla eğiliyoruz, hem de onların bıraktığı mirasa sahip çıkmayı amaçlıyoruz. Umarız bu seyirciye de yansır”dedi. Bu toprakların hangi şartlarda ve nasıl bizlere emanet edildiğine bir kez daha şahit olan seyirciler adeta o günleri tekrar yaşadılar ve oyun sonunda ESEV öğrencilerini ayakta alkışladılar. Oyun bitiminde sahnede seyirciye hitaben kısa bir konuşma yapan ESEV eğitmeni Ali Rıza Kara, “Salonu doldurarak bize büyük moral verdiniz. Zaman zaman sizleri hüzünlendirdiğimiz için özür diliyoruz. Ancak, bu gördükleriniz Çanakkale’de yaşananların binde biri bile değildir. Sizlerin bu desteği sürdükçe daha güzel oyunlar sergileyeceğiz” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ise, ESEV eğitmeni Ali Rıza Kara ve oyunculara teşekkür ederek, “Bu salonu dolduran seyirciler adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir oyun izledik. İnşallah bu oyun değişik zamanlarda Esenler halkı ile buluşacak. Öyle ümit ediyorum ki, bu ekibimiz Anodolu’ya da turnelere çıkacak” diye konuştu.

 

Diğer Haberler