Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Mart 2018

ABONE OL

Kahraman İşçiler Ödüllendirildi

Bayrampaşa TEM Otoyolu bağlantı yolunda alev alev yanan araca müdahale ederek olası bir facianın önüne geçen Esenler Belediyesi'nde görev yapan kahraman temizlik işçisi Ramazan Yiğit ve tankerin sürücüsü Nevzat Yaman ödüllendirildi.

BayrampaşaTEM Otoyolu bağlantı yolunda alev alev yanan araca müdahale ederek olası bir facianın önüne geçenEsenlerBelediyesi’nde görev yapan kahraman temizlik işçisi Ramazan Yiğit ve tankerin sürücüsü Nevzat Yaman ödüllendirildi.

Bayrampaşa TEM Otoyolu bağlantı yolunda onlarca sürücü yollarına devam ederken emniyet şeridinde alev alev yanan otomobili gören kahraman temizlik işçisi Ramazan Yiğit, karşı şeritte olmalarına rağmen çaresizce yardım bekleyen sürücünün aracına müdahale ederek faciayı önlemişti. Esenler Belediye BaşkanıMehmet Tevfik Göksu, alev alev yanan otomobili gören sürücüler hızla oradan uzaklaşırken itfaiye ekiplerinden önce Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne ait su tankeri ile yanan aracı söndüren belediye personelini makamında kabul etti. Başkan Göksu, canını tehlikeye atarak yangını söndüren işçilere duyarlılıklarından ve özverilerinden dolayı takdir belgesi ve altın takdim etti.

İNSANA FAYDASI OLAN HER ŞEY SORUMLULUĞUMUZDA

Temizlik işçilerinin büyük bir duyarlılık örneği gösterdiğini dile getiren Esenler Belediye Başkanı MehmetTevfik Göksu,”Burada arkadaşlarımızın mevcut duruma müdahale etme cesareti göstermeleri çok önemli bir şey. Burada biz kendimize de şöyle bir pay çıkartıyoruz. Bu arkadaşlarımız (ben bunu yaparım ama burası Bayrampaşa, benim ilçem Esenler. Belediye acaba bana bir şey der mi) diye en ufak bir tereddüt geçirselerdi bunu yapamazlardı. İnsanın ve insanlığın faydasına olan her şey, belediyenin ve belediye de çalışan arkadaşların kendisine sorumluluk olarak görmüş olmaları bizim için bir iftihar vesilesidir” diye konuştu.

YİNE OLSA YİNE YAPARIM

Kendisi yanan aracı söndürmeye çalışırken diğer sürücülerin kendisine yol vermediğini ifade eden temizlik işçisi Ramazan Yiğit, “Bu bizim insanlık görevimiz, arabanın yanarak aşağıya geldiğini gördük, müdahale edelim dedim. Görevimizi yapmak zorundayız, bizim tankerimiz yol yıkama aracı ama itfaiye gelmeden önce o duyarlılık vicdanen bize düşmüştür. Böyle bir şey yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Yine olsa yine aynı müdahaleyi yaparım. Orada benim düşünme vaktim olmadı, müdahale etmemin sebebi de içinde belki insan var düşüncesiyle söndürüp içinde can vardır diye çıkarmak için. Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya çok teşekkür ederim. Araçları durduramadık, patlamaya karşı ben elimden gelen bütün çabayı harcadım” dedi.

AYRIM YAPMADAN RİSKİ GÖZE ALDIK

Yangına müdahale eden tankerin sürücüsü Nevzat Yaman, “Risk olmasına rağmen biz ilçe ayrımı yapmadan orada araç yanıyor, müdahale ettik. Riski göze aldık ama arkadaşımı da ikaz ettim, uzaktan dur diye. Kim olsa yapardı gibi geliyor bana. Diğer sürücüler sorumsuzluk yaptı” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler