Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Kasım 2016

ABONE OL

Kahraman Ailenin Mutlu Günü

Demokrasi kahramanı Esenlerli şehit Mehmet Şefik Şefkatlioğlu ile eşi gazi Vahide Şefkatlioğlu'nun evlatları Ömer Şefkatlioğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun kız istediği nişan merasiminde evliliğe ilk adımı attı.

Demokrasi kahramanı Esenlerli şehit Mehmet Şefik Şefkatlioğlu ile eşi gazi Vahide Şefkatlioğlu’nun evlatları Ömer Şefkatlioğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun kız istediği nişan merasiminde evliliğe ilk adımı attı.

15 Temmuz darbe girişiminde vatanını savunmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan Esenlerli Şefkatlioğlu ailesinde, baba Mehmet Şefik Şefkatlioğlu şehit, anne Vahide Şefkatlioğlu ise gazi olmuştu.Demokrasi kahramanı Şefkatlioğlu ailesi, özel bir gün için bir araya geldi.

GÖKSU İLK KEZ KIZ İSTEDİ

Vatan ve millet uğruna canını ortaya koyan Şefkatlioğlu ailesinin en büyük çocuğu Ömer Şefkatlioğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katıldığı nişan merasiminde evliliğe ilk adımı attı. Başkan Göksu, “Bu aile 15 Temmuz’da hem şehitliğin hem de gaziliğin tadını almış bir aile. Bugün de, bu güzel ailenin mutlu gününe şahitlik ediyoruz” diyerek, ilk kez kız istedi. Göksu, genç çiftin nişan kurdelesini kestikten sonra yuvalarının hayırlı ve bereketli olması temennilerini iletti.

GAZİ ANNEYE GÜL BUKETİ

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan eşi Mehmet Şefik Şefkatlioğlu ile birlikte havaalanına yürüyen Vahide Şefkatlioğlu, gazi olmuş ve uzun süre yoğun bakımda kalmıştı. Geçirdiği operasyonlar sonrası ayağı kesilmek zorunda kalan anne Şefkatlioğlu, nişan törenine tekerlekli sandalye ile katıldı. Gülleri çok seven Vahide Şefkatlioğlu’na hastanede yattığı sürede her gün gül gönderen Başkan Göksu, nişan merasiminde de Vahide Hanım’a gül buketi hediye etti.

Diğer Haberler