Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Haziran 2016

ABONE OL

Kadınlardan Patronluğa Bir Adım Daha

Esenler'de yaşayan ev hanımları, hayallerindeki işi kurmak için aldıkları eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler’de yaşayan ev hanımları, hayallerindeki işi kurmak için aldıkları eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, KOSGEB işbirliğinde “İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi” kapsamında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına yönelik devlet desteği alabilmeleri için girişimcilik eğitimi verdi. 23 Mayıs’ta Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan dersler 3 Haziran’a kadarsürdü. Eğitmen Recep Kıvanç Yıldız tarafından verilen “İş Fikri Seçme” “Girişimcilik” “Pazarlama Planı” “Finansal Plan” gibi eğitimleri başarıyla geçen kadınlar, sertifika almaya hak kazandılar.

50 BİN TL’YE KADAR HİBE

Sertifikaların alınmasının ardından iş fikirlerini KOSGEB’e sunacak hanımlar, onaylanması halinde hayalini kurdukları iş için devlet desteği alacaklar. İş fikirleri onaylanan 60 ev hanımına, 50 bin TL’ye kadar hibe desteği ve faizsiz 100 bin TL’ye kadar banka kredisi imkanı verilecek.

HAYALİM BİR BALIK RESTAURANTI AÇMAK

43 yaşındaki Esenlerli ev hanımı Hatice Karataş da kursa katılarak sertifika almaya hak kazanan kadınlardan… Karataş, hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştığını söyleyerek, “Gençlik yıllarımdan beri bir balık restaurantı açma hayalim vardı. İmkanlarımız el vermediği için bu zamana kadar hayalimi gerçekleştirememiştim ama bu kursla hayallerime bir adım daha yaklaştım. İnanıyorum ki, projem KOSGEB tarafından da onaylanacak ve hayalini yaşayan bir iş kadını olacağım. Bize bu fırsatı verdikleri için Esenler Belediyesi’ne ve KOSGEB’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler