Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Nisan 2015

ABONE OL

Kadınlara Ücretsiz Smear Testi

Esenler Belediyesi, kadın sağlığına yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. 30-65 yaş arası kadınlar için Esenler AÇSAP’ta ücretsiz "Smear Testi" uygulaması başlatıldı.

Esenler Belediyesi, kadın sağlığına yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. 30-65 yaş arası kadınlar için Esenler AÇSAP’ta ücretsiz “Smear Testi” uygulaması başlatıldı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kadınlara yönelik koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Kanser Haftası kapsamında İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte ilçe genelindeki 30-65 yaş arası kadınlara yönelik ücretsiz “Smear Testi” başlatıldı.

Rahim ağzı kanserine karşı korunmak ve erken tanı imkanı sağlamak amacıyla başlatılan uygulama, 7 Nisan Salı gününe kadar sürecek. Smear Testi yaptırmak isteyenler, Havaalanı Mahallesi Gülek Sokak’ta bulunan Esenler AÇSAP (Anne Çocuk Sağlığı / Aile Planlama Merkezi)’ne başvurabilirler.

Bu arada Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün tarafından geçen hafta başlatılan ve 7 gün süren ücretsiz kalp sağlığı taramasından 76 kişi yararlandı.

Diğer Haberler