Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2019

ABONE OL

Kadınlara Mamografi Ve Kemik Testi

Esenler'de 40 yaş ve üzeri kadınlara yönelik Nisan ayı sonuna kadar devam edecek "Mamografi Taraması" ve "Kemik Yoğunluğu Ölçümü Testi" ile kadınlar sağlık taramasından geçiyorlar.

Esenler’de 40 yaş ve üzeri kadınlara yönelik Nisan ayı sonuna kadar devam edecek “Mamografi Taraması” ve “Kemik Yoğunluğu Ölçümü Testi” ile kadınlar sağlık taramasından geçiyorlar.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Dünya Kadınları Günü münasebetiyle 40 yaş ve üzeri kadınlara yönelik sağlık hizmetleri başlatmıştı. İlçe genelindeki 40 yaş ve üzeri kadınlara yönelikmeme kanserine karşı korunmak ve erken tanı imkânı sağlamak için yapılan “Mamografi Taraması” ve özellikle menopoz dönemlerinde kemik erimelerinin önüne geçmek için “Kemik Yoğunluğu Ölçümü Testi” hizmeti veriliyor. SGK’lılara ücretsiz olarak verilen bu hizmetler kapsamındaMart ayı boyunca 80 kadın sağlık taramasından geçti. Yoğun ilgi üzerine taramalar Nisan ayı sonuna kadar devam edecek.

DETAYLI BİLGİ İÇİN ESTİM

“Mamografi Taraması” ve “Kemik Yoğunluğu Ölçümü Testi” yaptırmak isteyen 40 yaş ve üzeri Esenlerli kadınlar, başvuru ve detaylı bilgi için ESTİM’in 444 00 73 numaralı telefonunu arayabilirler.

Diğer Haberler