Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mart 2015

ABONE OL

Kadınlar Tek Ses Tek Yürek

Esenler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bir dizi etkinlikle kutladı. Türkiye'nin ilk Çocuk Sokağı'ndaki Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü'nde düzenlenen programda kadınlar, hep birlikte "kadına şiddete hayır" dediler.

Esenler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. Türkiye’nin ilk Çocuk Sokağı’ndaki Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde düzenlenen programda kadınlar, hep birlikte “kadına şiddete hayır” dediler.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü Sinema Salonu’nda”8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle bir program düzenlendi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR

Esenlerli kadınların çocuklarıyla birlikte katıldığı programın açılış konuşması Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü Sorumlusu Mehtap Kayaalp yaptı. 1857 yılında kadına yönelik gerçekleşen üzücü bir olaydan sonra 8 Mart’ın her yıl Dünya Kadınlar Günü olarak kutlandığını hatırlatan Kayaalp, Türkiye ve Dünya’da kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

KADINLARDAN ORTAK MESAJ

Kayaalp’ın konuşmasının ardından Esenlerli kadınlar, “Serbest Kürsü”de görüşlerini dile getirdiler. Mikrofon başına geçen kadınların konuşmalarında ortak nokta kadına yönelik şiddet oldu. Adeta tek yürek ve tek ses olan Esenlerli kadınlar, hep birlikte “kadına şiddete hayır” dediler.

Esma Biltaci Yetimhanesi için başlatılan Kumbara Kampanyası’ na destek veren kadınlara teşekkür belgesi verilen program, Esenlerli kadınların hep birlikte yedikleri öğle yemeği ile sona erdi.

Diğer Haberler