Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Temmuz 2016

ABONE OL

Kadınlar Kosgeb Sertifikalarına Kavuştu

Esenler'de yaşayan ev hanımları, hayallerindeki işi kurmak için KOSGEB tarafından verilen eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler’de yaşayan ev hanımları, hayallerindeki işi kurmak için KOSGEB tarafından verilen eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, KOSGEB işbirliğinde “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kapsamında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına yönelik devlet desteği alabilmeleri için girişimcilik eğitimi verdi.Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde Mayıs ve Haziran aylarında verilen eğitimlere Esenlerli 53 kadın katıldı. “İş Fikri Seçme” “Girişimcilik” “Pazarlama Planı” “Finansal Plan” gibi KOSGEB tarafından verilen eğitimleri başarıyla geçen kadınlar, sertifikalarını aldılar.

50 BİN TL’YE KADAR HİBE

Sertifikaların alınmasının ardından iş fikirlerini KOSGEB’e sunacak hanımlar, onaylanması halinde hayalini kurdukları iş için devlet desteği alacaklar. İş fikirleri onaylanan 60 ev hanımına, 50 bin TL’ye kadar hibe desteği ve faizsiz 100 bin TL’ye kadar banka kredisi imkanı verilecek.

Diğer Haberler