Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Aralık 2012

ABONE OL

Kadın Meclisi Toplandı

Esenler’de yaşayan kadınların sorunlarını tespit edip, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek amacıyla kurulan Esenler Belediyesi Kadın Meclisi’nin ikinci toplantısı Kadın Hakları Günü’nde gerçekleştirildi.

Esenler’de yaşayan kadınların sorunlarını tespit edip, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek amacıyla kurulan Esenler Belediyesi Kadın Meclisi’nin ikinci toplantısı Kadın Hakları Günü’nde gerçekleştirildi.Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Kadın Meclisi toplantısı, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, kadın meclisi üyeleri ve çok sayıda kadın vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda yapılan oylamayla, Esenler Belediyesi Kadın Meclisi Başkanlığı’na İlmühan Aygün seçilirken, Başkan Vekilliği’ne Hülya Sevinç, Kâtip Üyeliği’ne ise Derya Özfidan ile Fatma Öztürk getirildi.Toplantıda İlmühan Aygün başkan seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada kadının toplumdaki yerine ve önemine değinerek, “Kadınlarımızın toplum statüleri ve elde ettiği kazanımlar güçlendikçe ve siyasal, toplumsal ve kültürel alanda daha fazla katılım imkânı buldukça Türkiye’nin yarınları daha da aydınlık olacaktır” dedi.

Esenler Belediyesi Kadın Meclisi’nin Esenler’de yaşayan kadınlar için hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasına başlayan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ise, “Hemen hemen tüm belediyelerde kadın meclisi, gençlik meclisi ve çocuk meclisleri yapılıyor ve bunların bir önemi var. Bazı belediyelerde bu meclisler Kent Konseyi üst çatısı altında yapılıyor. Fakat biz daha çok Esenler Belediyesi üst kimliği altında bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi. Kadın meclisinde yapılan çalışmaların Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü üst kimliği altında yürütüldüğünü belirten Çetinkaya, bu çalışmaların müdürlüğe gittiğinde ciddi bir rapor ve çözüme yönelik öneriler sunulması durumunda belediye meclisine de taşınabileceğini söyledi.Toplantıda Semra Yücel Çiftçi tarafından açılması teklif edilen ve meclis üyelerinden kabul gören Esenler Kadın Derneği’nin ayrıntıları da konuşuldu ve meclis üyeleri ile Esenler’de yaşayan kadın vatandaşların soru ve çözüm önerileri de ele alındı. Toplantıda, Esenler Kadın Meclisi bünyesinde faaliyet gösterecek komisyonlar ve bu komisyonlarda görev yapacak üyeler de belirlendi.

Esenler Belediyesi Kadın Meclisi’ndeki komisyonlar ve seçilen üyeler ise şöyle:

HUKUK KOMİSYONU ÜYELERİ Aysel  ERASLANEsra  KARABULMeryem  İNATÖznur  ÇIRAKÜlkü  ÖZKANAysel  YILDIZ

EĞİTİM KOMİSYONU ÜYELERİ Çimen SARIKAYA  Esra  YEŞİLÖZÖzlem  BOZKURTÇiğdem  ÖZSevgi  TÜFEKÇİYasemin UYGURMediha  AYDOĞAN

KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU ÜYELERİNeriman DALKIRANFaika GÜRSESBehice YILMAZEbru ÇETİNDilek ORDUMelek ÖZKANNimet ADA

KADIN HAKLARI KOMİSYONU ÜYELERİZübeyde BAHŞİFatma GÜNDOĞDU ŞENGÜLHalime ÇELİKNuran ÇEBİSemra ÇİFTCİSevgi ARAMAZŞengül ÇAKALGönül YEŞİLSELVİ

 

Diğer Haberler