Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2015

ABONE OL

Kader Mahkumlarına Kur’an Morali

Esenler Belediyesi ve Esenler Müftülüğü Metris Cezaevinde ki mahkumlara yönelik bir program düzenledi. Okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahilerle moral bulan mahkumlara, Esenler Müftüsü Halil Şekerci de bazı tavsiyelerde bulundu.

Esenler Belediyesi ve Esenler Müftülüğü Metris Cezaevinde ki mahkumlara yönelik bir program düzenledi. Okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle moral bulan mahkumlara, Esenler Müftüsü Halil Şekerci de bazı tavsiyelerde bulundu.

Esenler Belediyesi ve Esenler Müftülüğü Metris Cezaevinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sohbet programı düzenledi. Cezaevinde bulunan hükümlülerin yoğun ilgi gösterdiği programa Esenler Müftüsü Halil Şekerci Esenler imam hatiplerinden Baki Özdemir ve Aslan Mertoğlu da katıldı. Metris Cezaevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program okunan İlahiler ile devam etti.

PEYGAMBERİMİZ AFFETMİŞTİ

Programda bir konuşma yapan Esenler Müftüsü Halil Şekerci, İslam Dininin ve Hazreti Peygamberin hoşgörüsünü anlattı. Hazreti Muhammed (S.A.V)’in en azılı düşmanlarını affettiğine dikkat çeken Müftü Şekerci “Peygamberimiz amcası Hz. Hamza’nın katili ile kızı Zeynep’in katili Hebbar bin Esvedi ve daha nice düşmanlarını affetmişti” dedi.

ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRİN

Dünya hayatında herkesin bir şekilde imtihan olduğunu belirten Şekerci, “Cezaevindeki sıkıntılı günler, dünya hayatımızın da bir gün biteceği gibi bitecektir. Önemli olan ahiret yurdumuzun güzel olması için çalışılmakı ve burada olduğumuz sürece birbirimize kardeş gibi iyi davranmamızdır. Cezaevi insanın eğitimi ve ıslahı açısından önemlidir. Tutuklu ve hükümlü kardeşlerimiz zamanı iyi değerlendirmeli ve bol bol kitap okumalı. Ayrıca herkes Kur’an öğrenmeli” şeklinde konuştu.

Program okunan ilahi ve kasidelerin ardından sona erdi.

Diğer Haberler