Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2021

ABONE OL

KAÇIRILAN TARİHİ ESERLER MERCEK ALTINDA!

Kültür sanat yayıncılığında adından söz ettiren haberlere ve zengin içeriklere imza atan Litros Sanat, 9. sayısıyla okurla buluştu.

Türkiye’nin dijital kültür sanat gazetesi Litros Sanat; haberler, köşe yazıları ve röportajlarla zenginleşen yeni sayısıyla okurun huzuruna çıktı. Her sayıda farklı bir dosya konusuyla okura dopdolu bir içerik sunan Litros Sanat, bu kez Türkiye’den kaçırılan ve ülkemize geri kazandırılmaya çalışılan tarihi eserler konusunu mercek altına alıyor. Konunun uzmanlarına “Anadolu’nun gözyaşları dinecek mi?” sorusunun yöneltildiği dosya kapsamında bilinmeyenler gözler önüne seriliyor. Dosyada tarihçi-yazar Ahmet Anapalı, arkeolog Dürdane Kaya, turizm rehberi Süreyha Suna ve araştırma görevlisi Metin Çatalkaya’nın görüşlerine yer veriliyor.

MİLLİ DERTLERİN ROMANCISI

Litros Sanat’ın bu sayısında, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden şiir, hikâye, oyun ve romanları ile edebiyat tarihimizin önemli kadın yazarlarından biri olan Emine Işınsu’nun portresine yer veriliyor. ‘Milli Dertlerin Romancısı’ başlığıyla kaleme alınan yazıda, Işınsu’nun çocukluk çağlarından başlayan edebiyat serüveni tüm detaylarıyla ortaya konuyor. Bu sayıda ayrıca yazar Yıldız Ramazanoğlu’nun yeni hikâye kitabı Cam Kenarı ile ilgili yapılmış bir röportaj da okurun ilgisine sunuluyor. Gazetenin ayaküstü köşesinde oyuncu ve ressam Haydar Şişman’la yapılmış kısa bir söyleşi yer alıyor.

Güncel kültür sanat haberlerinin yer aldığı Litros Sanat’ta çevrim içi ziyaret edilebilecek müzeler de bu sayıda okurun karşısına çıkıyor.

Litros Sanat’ta gazeteci-yazar Cihan Aktaş ‘Masumiyet Çağı’, ressam, karikatürist ve besteci Abdülbaki Kömür ise ‘Sürü’ başlıklı yazılarıyla okurla buluşuyor.

Litros Sanat’ın yeni sayısını okumak ve kültür-sanata dair özgün içeriklere ulaşmak için tıklayın.

 

Diğer Haberler