Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Haziran 2011

ABONE OL

İzcilerin piknik keyfi!

İlçe sakinlerini doğayla buluşturmaya devam eden Esenler Belediyesi’nin Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan kiraladığı bin 330 dönümlük Göktürk Gölü Piknik Alanı, bu kez izcilere ev sahipliği yaptı.

İlçe sakinlerini doğayla buluşturmaya devam eden Esenler Belediyesi’nin Çevre ve  Orman Bakanlığı’ndan kiraladığı bin 330 dönümlük  Göktürk Gölü Piknik Alanı, bu kez izcilere ev sahipliği yaptı. Aileleriyle beraber yemyeşil ağaçlar arasında piknik yapan izciler, keyifli vakit geçirip doyasıya eğlendiler.  Esenler Belediyesi’ne ait servis araçlarıyla piknik yapmaya giden izcilere Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da eşlik etti. Şehrin gürültülü ortamından uzakta ağaç hışırtıları ve kuş sesleri eşliğinde güzel vakit geçiren izciler, ağaçlarla kaplı piknik alanında kurulan bir platformda çeşitli gösteriler yaparak eğlendi. Başkan Göksu’yla beraber aynı masada yemek yiyen vatandaşların kimi göl kenarında gezerken; kimisi de kurdukları hamaklarda piknik yapmanın keyfini çıkardılar.

Oruçreis ve Nene Hatun’a Gençlik Merkezi

Piknikte bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi’nin izcilere her türlü katkıda bulunmaya çalıştığını söyledi. Esenler’de Çiftehavuzlar, Havaalanı, Turgutreis, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, Fatih ve Tuna mahallerinde olmak üzere toplam 6 tane Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (ESGEV) olduğunu hatırlatan Göksu, yakın bir zaman içerisinde Oruçreis ile Nene Hatun Mahallelerinde de ESGEV açacaklarını ifade etti.  Kısa bir süre içinde Turgutreis Mahallesi’nde içerisinde yüzme havuzu, sohbet odaları, kreşi vb… donatı alanları olan büyük bir Aile Yaşam Merkezini de hizmete açacaklarının müjdesini veren Göksu, “Şu anda projesi bitti. Aile Yaşam Merkezimizi 2012 yılı ortalarında açmış olacağız” dedi.

İleri zekalı çocuklara Bilge Çocuk Merkezi

Oruç reis Mahallesi’nde de 750-800 bin metrekarelik bir alanı kamulaştırdıklarını anlatan Göksu,  Türkiye’de ilk kez ileri zekalı çocuklara hizmet verecek bir Bilge Çocuk Merkezi’ni açacaklarını kaydetti. Göksu, yine Oruçreis Mahallesi’nde, otobanın üstünü kapatarak 40 bin metre karelik alanda park yapacaklarını söyledi. Göktürk Piknik alanının vatandaşlara yaz – kış hizmet vereceğini vurgulayan Göksu, “Burası sizin. İstediğiniz zaman gelebilirsiniz. Arabası olmayan kardeşlerimiz Pazartesi’nden Cuma’ya 444 00 73 numaralı telefonu arayarak hafta sonu pikniğe gitmek istediğini söylediğinde belediye araçları onları alıp buraya getirecek ve akşam da sizleri geri götürecek” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Diğer Haberler