Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Ağustos 2016

ABONE OL

İzcilerden Vatan İçin Kamp

Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri, "Şehitlik ve Vatan Sevgisi" temasıyla, Şile Darlık Köyü'nde kamp yaptılar.

Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri, “Şehitlik ve Vatan Sevgisi” temasıyla, Şile Darlık Köyü’nde kamp yaptılar.

Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri, İstanbul Şile Darlık Köyü’nde kamp yaptılar. Erdem Bayazıt ve Cahit Zarifoğlu Bilgi ve Hikmet Evleri’nden 280 mihmandar gencin katılımıyla gerçekleşen kampta; izcilerin manevi motivasyonları ön planda tutularak birlik ve beraberlik içerisinde, manevi açıdan da dolu dolu bir hafta geçirmeleri sağlandı. Sabah namazı ile başlayan kamp programı; sabah teftişi, sabah kahvaltısı, bayrak töreni ve çeşitli istasyonlarla devam etti. İzciler kamp süresince; okçuluk, paintball, bisiklet ve teknik iz takibi gibi eğlenceli ve faydalı eğitimlerden geçerek kamplarını tamamdılar.

“Şehitlik ve Vatan Sevgisi” temasıyla gerçekleşen kampta, izciler kamp ateşlerinde özgüven ve kabiliyetlerini ortaya koyarak çeşitli skeç, şiir, tiyatro gibi gösteriler de sergilediler.

Kampın çok verimli geçtiğini ve birçok yeni bilgi öğrendiklerini söyleyen izciler, “Doğa ile baş başa, hiç unutamayacağımız güzel bir hafta geçirdik. Bizlere bu imkanı hazırlayan Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

Diğer Haberler