Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Ocak 2012

ABONE OL

İzciler, şehitler için nöbet tuttu

Esenlerli izciler, 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine tırmanarak, vatan ve millet uğruna donarak hayatlarını kaybeden şehitleri saygıyla andı.

Esenlerli izciler, 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine tırmanarak, vatan ve millet uğruna donarak hayatlarını kaybeden şehitleri saygıyla andı.

Esenler İzci Kulübü,  90 bin askerimizin donarak şehit düştüğü Allahuekber Dağı’na çıkarak şehitlerine karşı vefa borcunu yerine getirdi. Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22- 26 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenen Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı’na katılan Esenlerli izciler, bir hafta boyunca Kars- Sarıkamış’ta donarak hayatlarını kaybeden şehitleri anmak için gerçekleşen etkinliklere katıldı. Kampın ilk iki günü Erzurum’un tarihi mekânları ve spor tesislerini gezen izciler, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 400’e yakın izci ile beraber vatanları uğruna mücadele eden 90 bin şehidimiz için Allahuekber Dağı’nın zirvesine doğru tırmandılar. Hava sıcaklığının – 24 dereceye kadar düştüğü zirvede, zorlu kış şartlarına rağmen çadırlar kurarak kamp yapan izciler, şehitlerin acılarını yüreklerinde hissettiler. 3 bin 100 metre yükseklikte şehitler için dualar okuyan izciler, şehitlerimizi saygıyla andı.

Esenler Belediyesi’nin kendilerine temin ettiği kışlık çadır, kışlık bot ve uyku tulumlarıyla kamp yapan izciler,  liderleri eşliğinde Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Şenkaya’nın Bardız beldesinde donarak hayatlarını kaybeden şehitleri anmak için gerçekleşen törenlere de katıldılar.

Şehitler için nöbet tuttularİzciler,  Bardız Yaylası ve Kaynak Yayla’daki şehitliklerini de ziyaret eden izciler, kurdukları çadırlar ve yaktıkları kamp ateşleri ile 2 gün boyunca şehitle için nöbet tuttular. Çevre köylerini ve tarihi yerleri ziyaret ettikten sonra Gaziler köyündeki köy evleri, kale ve kilim atölyelerini de gezen izciler, kamp programını tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü.

Başkan Göksu’ya teşekkürKamp dönüşünde, şehitlere karşı vefa borçlarını yerini getirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren izciler, kendilerine verdiği destekten dolayı Esenler Belediyesi’ne de teşekkür etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun her zaman kendilerine destek verdiğini belirten izciler,  “Bu unutulmaz anları bize yaşatan, her türlü maddi-manevi desteği veren Belediye Başkanımız Göksu’ya şükran borçluyuz” diye konuştular.

Diğer Haberler