Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Şubat 2016

ABONE OL

İzciler Hem Eğlendi Hem Öğrendi

Esenler'deki bilgi ve hikmet evi öğrencileri, Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisi'nde yapılan izci kampında bir yandan izciliğin temel eğitimini alırken diğer yandan çeşitli etkinliklere eğlenceli vakit geçirdiler.

Esenler’deki bilgi ve hikmet evi öğrencileri, Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisi’nde yapılan izci kampında bir yandan izciliğin temel eğitimini alırken diğer yandan çeşitli etkinliklere eğlenceli vakit geçirdiler.

Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri ve Esenler’deki bilgi ve hikmet evi öğrencileri, izci kampında hem temel izcilik eğitiminden geçtiler hem de gönüllerince eğlendiler.

Ümraniye’de şehrin stresinden ve gürültüsünden uzak, doğa içinde bir tesiste gerçekleşen kampa, yaşları 10 ile 17 arasında değişen 310 izci ve lider katıldı. 25-31 Ocak tarihleri arasında Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisi’nde yapılan izci kampında izciler doyasıya eğlendiler.

EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Bir haftalık kamp boyunca izciler, tertip düzen kontrolünün ardından; “Temel İzcilik Bilgileri”, “Kol Komutları”, “Fonetik Alfabe”, “Amatör Telsizcilik” gibi temel bilgiler alırken “Parmak Boyama”, “Paintball”, “Badminton”, “Ok Atma”, “Çevre Gezisi” gibi uygulamalı eğitimler ile de keyifli günler geçirdiler.

YENİ DOSTLUKLAR KURULUYOR

İzcilerin kamp ateşinde oynadıkları oyunlar, skeçler, bireysel gösteriler, ilahiler, kahramanlık türküleri ve şiirler kampa ayrı bir hava kattı. İzci kamplarında öğrencilerin yeni dostluklar kazandıklarını belirten İzcilik Kulübü Başkanı Feyzullah Sert, “İzcilik kamplarında tüm etkinlikler, çocukların ahlâki, ve kişisel gelişimi ile yeni arkadaşlar edinmesi için yapılır. Öğrenciler burada okul stresinden uzak, eğlenerek öğreniyorlar” dedi.

Diğer Haberler