Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Aralık 2016

ABONE OL

İşyerinde Stres Kilo Sebebi

Esenler'de "İş Yaşantısı ve Obezite" konulu bir seminer veren Sağlık Eğitim Uzmanı Derya Demirci, işyerinde yaşanan fazla stresin kilo almaya sebep olduğunu söyledi.

Esenler’de “İş Yaşantısı ve Obezite” konulu bir seminer veren Sağlık Eğitim Uzmanı Derya Demirci, işyerinde yaşanan fazla stresin kilo almaya sebep olduğunu söyledi.

Sağlık Eğitim Uzmanı Derya Demirci, Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün belediye personeline yönelik eğitimleri kapsamında “İş Yaşantısı ve Obezite” konulu bir seminer düzenledi. Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Demirci, sağlıklı ve fit bir yaşam için yapılması gerekenleri aktardı.

İŞYERİNDE STRESİ AZALTIN

Obezitenin ülkemizde görülme sıklığından bahseden Demirci, “Türkiye’de erkeklerin yüzde 21.2’sinde, kadınların yüzde 41.5’inde obezite görülür. Son 12 yılda ülkemizde obezite oranında yüzde 60 bir artış var. Her üç kişiden biri obez, ikisi de fazla kilolu” bilgisini verdi. Obeziteyi etkileyen faktörlerden birinin de iş hayatındaki stres olduğunu söyleyen Demirci, “İş yerinde stresi azaltmak için günde ortalama 8 saat uyuyun. Dengeli beslenin. Altından kalkamayacağınız işleri üstlenmeyin. Problemlerden kaçınmayın. İş-ev dengesini gözetin” tavsiyelerinde bulundu.

SAĞLIKLI BESLEN, ZİNDE KAL

İş hayatında sağlıklı beslenme ile ilgili püf noktaları da anlatan Demirci, “Güne kahvaltıyla başlayın. Kızartmalardan uzak durun. Çay ve kahveyi şekerle tüketmeyin. Günde ortalama iki buçuk litre su için. Az şekerli ve az tuzlu besinleri tercih edin. Hızlı yemek yemekten kaçının. Akşamları bir fincan papatya veya rezene çayı tüketin. Doktor kontrolünde düzenli spor veya yürüyüş yapın” diye konuştu.

Diğer Haberler