Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Temmuz 2011

ABONE OL

İster Çello, ister Kemençe

Esenler, kabuğunu kırarak tüm Türkiye’ye açılım trendini yakaladı. Fiziki ve sosyo- ekonomik projelerin yanı sıra kültürel projelerin de hız kazandığı Esenler’de, ilçeye yeni bir yaşam alanını daha kazandıran Esenler Belediyesi, Esenler Sanat Evi’nin (ESEV) kapılarını Esenler halkına açtı.

Esenler, kabuğunu kırarak tüm Türkiye’ye açılım trendini yakaladı. Fiziki ve sosyo- ekonomik projelerin yanı sıra kültürel projelerin de hız kazandığı Esenler’de,  ilçeye yeni bir yaşam alanını daha kazandıran Esenler Belediyesi, Esenler Sanat Evi’nin (ESEV) kapılarını Esenler halkına açtı. Esenler Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında;  Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi Atışalanı Caddesi üzerinde hizmet vermeye başlayan ESEV, 7’den 77’ye her yaştan insana hiçbir ücret almadan çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılma imkânı sunuyor. ESEV kapılarını açtığı kursiyerlere bağlamadan piyanoya, flütten gitara, kanundan kemana kadar çok sayıda sanat dalında alternatifler sunuyor. Kısa süre önce hizmete girmesine rağmen ESEV’de toplam bin 283 kursiyer eğitim görüyor. Alanlarında uzman öğretmenler eşliğinde kursiyerlere; gitar, bağlama, keman, ney, piyano, çello, Karadeniz kemençesi, koro, tambur, şan gibi müzik ile ilgili kursların yanı sıra; drama, diksiyon, tiyatro, edebiyat, fotoğraf,  halk oyunları alanında da eğitimler veriliyor. El becerilerini ve yeteneklerini keşfetmek isteyenler ise;  el sanatları alanında tezhip,  hüsn-i hat, minyatür, kalem işi,  resim atölyesi gibi kurslarda eğitim alabiliyor.

Hedef 3 bin kişi

Donanımlı bir eğitim kurumu niteliği taşıyan ESEV’den çocuklar da yararlanabiliyor. 8 yaş ve üzerindeki yaş gruplarına yönelik ön kayıtlar almaya başlayan ESEV’de yaklaşık 3 bin kişiye hizmet ulaştırmak hedefleniyor.

Eylül ayından itibaren tekrar kayıtların yenileneceği ESEV’de  şu anda hizmet veren kurslar şöyle:BağlamaPiyanoFlütGitarKanunKemanKemençeNeyTamburTürk Halk OyunlarıTürk Sanat Müziği SolfejiTürk Musikisi KoroEdebiyat AtölyesiFotoğraf AtölyesiResim AtölyesiSinema AtölyesiTiyatro AtölyesiDijital FotoğrafDiksiyonÇelloKabak KemaneKavalŞanUdTürk Musiki RepretuarıTürk Müziği UsulleriTürk Sanat Müziği NazariyatıUygulamalı Çok Sesli MüzikUygulamalı Türk Halk MüziğiUygulamalı Türk Sanat MüziğiUygulamalı Türk Tasavvuf MüziğiYaylı TamburÇakıl Taşlarıyla ResimDesen TasarımıEbruHüsn-i Hat KursuKalem İşiKaligrafiMinyatürResim Guaj Boya TekniğiYağlı Boya ResimTezhip

Diğer Haberler