Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2019

ABONE OL

İstanbul Yeniden Keşfediliyor

Esenler Belediyesi'nin "İstanbul’da Yaşamayın, İstanbul’u Yaşayın" sloganıyla hayata geçirdiği "Şehir ve Kültür Gönüllüleri" projesi, Gezgin Yakup Özev'in gerçekleştirildiği söyleşiyle katılımcılara tanıtıldı.

Esenler Belediyesi’nin “İstanbul’da Yaşamayın, İstanbul’u Yaşayın” sloganıyla hayata geçirdiği “Şehir ve Kültür Gönüllüleri” projesi, Gezgin Yakup Özev’in gerçekleştirildiği söyleşiyle katılımcılara tanıtıldı.

Esenler Belediyesi tarafından, kültürel mirasın anlaşılması ve korunmasını sağlamak, İstanbul’u bütün renkleriyle ve değerleriyle birlikte huzurlu bir şehre dönüştürmek amacıyla düzenlenen “Şehir ve Kültür Gönüllüleri” projesi katılımcılara tanıtıldı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen tanıtım programında, Gezgin Yakup Özev’in “İstanbullu Olmak” konulu bir söyleşi yaptı.

DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI

Söyleşide konuşan Yakup Özev her belediyenin bu tür etkinleri yapması gerektiğini vurgulayarak,”Özellikle İstanbul’da anlatılması ve yaşanması gereken çok yer var. Esenler Belediyesi’nin yaptığı bu proje çok güzel ve bu projenin uzun dönem olması ayrıca güzel. Bir hafta boyunca oturum şeklinde gezilecek yerler tanıtılıyor. Diğer bir haftada o tanıtımını yaptığımız yerleri geziyoruz. Yaptığımız gezilerde ise gördüğümüz yerlerin ne olduğunu biliyoruz. Her belediyenin özellikle yapması gereken etkinliklerden birisi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

Söyleşinin ardından yapılan bilgi yarışmasında dereceye girenlere İstanbul temalı bardaklar ödül olarak verildi. İstanbul’un her yerinden katılım gerçekleştirilebilen “Şehir ve Kültür Gönüllüleri” projesinde İstanbullular, İstanbul’un tarihi ve kültürel yönünü alanında uzman kişilerden öğrenirken aynı zamanda şehirli olma ve aidiyet bilinci üzerine eğitimler alacak.

Diğer Haberler