Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Ocak 2019

ABONE OL

İstanbul’un En Özel Resimlerini Gördüler

"Payitaht'ta Bir Gün" gezisi kapsamında Esenlerliler, Üsküdar'da yer alan "İstanbul Resimleri Müzesi"ni gezerek keyifli bir gün geçirdiler.

“Payitaht’ta Bir Gün” gezisi kapsamında Esenlerliler, Üsküdar’da yer alan “İstanbul Resimleri Müzesi”ni gezerek keyifli bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu’na özel olarak hayata geçirdiği “Payitaht’ta Bir Gün” programıyla, Esenlerliler hem tarihi mekanları geziyor hem de İstanbul’un eşsiz güzelliğinin tadını çıkarma fırsatı yakalıyor. Komşuları ve aileleriyle birlikte tura katılan Esenlerliler, “İstanbul Resimleri Müzesi”nde her biri İstanbul’un bir bölgesini tasvir eden resimlerinden oluşan ve bu özelliğiyle dünyada benzeri bulunmayan müzeyi gezdi. 1850’li yıllardan günümüze kadar Osmanlı ressamları, oryantalist ressamlar, Cumhuriyet dönemi ressamları ve çağdaş ressamların eserlerinden oluşan sergiye Esenlerliler büyük ilgi gösterdi.

OCAK’TA HER PAZARTESİ GEZİLER

Katılımın ücretsiz olduğu program, ocak ayı boyunca pazartesi günleri İstanbul Resimleri Müzesi’ne ve Fener- Balat’a düzenlenecek. Gezilere, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nin 0(212) 611 85 62 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırılabiliyor.

Diğer Haberler