Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Kasım 2017

ABONE OL

İstanbul Nar, Badem Ve Çiğköfteye Doyacak

Esenler Belediyesi'nin Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali'nde vatandaşlara 5 ton çiğköfte, 20 ton nar ve 2 ton badem ikram edilecek.

Esenler Belediyesi’nin Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali’nde vatandaşlara 5 ton çiğköfte, 20 ton nar ve 2 ton badem ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Kahta Belediyesi, Esenler Adıyamanlılar Derneği ve ÇİĞDER’le birlikte yöresel lezzetlerimizin vazgeçilmezlerinden bir olan çiğköfte ile tadı ülke sınırlarını aşan Adıyaman Narı’nı ve Bademi’ni tanıtmak için Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali düzenliyor.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda, 5 Kasım Pazar günü düzenlenecek Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali’nde, leziz damak tatlarımızdan olan ve Adıyaman’la bütünleşen çiğköfte, usta eller tarafından dev tepsilerde yoğrularak vatandaşlara ikram edilecek. Festivalde, doyumsuz bir çiğköfte ziyafetinin yanı sıra konuklara, son yıllarda yetiştirilmeye başlanan ve tadı ülke sınırlarını aşan Adıyaman narı ve bademi de ikram edilecek. Meydanda çiğ köfte yoğuran ustalar, çiğköfteden Adıyaman’ı simgeleyen çeşitli görseller, nar ve bademden de Türk bayrağı yapacaklar. Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Kahtalı Mıçe’nin bir konser vereceği festivalde, Ramazan Garipses, Recep Tanyıldız, Haşim ve Gülistan Tokdemir ile Harfane Grubu da Adıyaman yöresine özgü türkülerle festivale katılanlara türkü ziyafeti sunacak.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın yanı sıra Adıyamanlı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerinin de katılacağı festival renkle görüntülere sahne olacak.

Diğer Haberler