Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Mart 2017

ABONE OL

İstanbul Esenler’de Koştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından "İstanbul'u Koşuyorum" sloganı ile düzenlenen yol yarışı serisinin (Fun Run Series) 6'ncı ve son etabı, Esenler'de koşuldu. Esenlerlilerin yoğun ilgi gösterdiği yarış, renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile düzenlenen yol yarışı serisinin (Fun Run Series) 6’ncı ve son etabı, Esenler’de koşuldu. Esenlerlilerin yoğun ilgi gösterdiği yarış, renkli görüntülere sahne oldu.

Esenler, 2016 yılında “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile hayata geçirilen yol yarışı serisinin (Fun Run Series) 6’ncı ve son etabına ev sahipliği yaptı. Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Fun Run Series Esenler etabı, renkli ve bir o kadar da anlamlı görüntülere sahne oldu. Sporcular, sabah erken saatlerden itibaren Dörtyol Meydanı’nda bir araya geldiler. Folklor ekipleri, gösterileri ile koşu öncesinde hem sporcuların hem de izleyicilerin içini ısıttı.

STARTI BAŞKAN GÖKSU VERDİ

Fun Run Series Esenler etabına, yaklaşık 2 bin sporcu katıldı. 16 yaş ve üzerindeki sporcuların katıldığı yarışın startını, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar birlikte verdiler. Başkan Göksu’nun “Yolunuz da bahtınız da açık olsun” diyerek verdiği işaretle başlayan Esenler yol yarışı, 2,1 kilometre uzunluğundaki parkurda koşuldu.

MADALYA İÇİN KIYASIYA YARIŞTILAR

Esenler Dörtyol Meydanı’nda başlayan ve Atışalanı Caddesi boyunca devam eden yarış, parkur üzerinde iki turun ardından başlangıç noktasında sona erdi. 8,4 kilometrelik Fun Run Series Esenler etabında, hem erkekler hem kadınlarda nefesleri kesen mücadeleler yaşandı. Erkeklerde Bekirhan Kabadayı 25 dakika 14 saniyelik derecesiyle birinci oldu. Murat Güneş 26.16’lık derecesiyle 2’ncilik, Mestan Turhan ise 26.19’luk derecesiyle 3’üncülük kürsüsüne çıktı. Kadınlarda ise Damla Çelik, 30 dakika 41 saniye ile rakiplerini geride bırakmayı başardı. Çelik’i, Çiğdem Gezici ve Yeliz Kurt izledi.

GENEL KLASMAN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Esenler’de koşulan son etabın ardından Fun Run Series 2016’da genel klasmanda dereceye girenler de belli oldu. 6 etap sonunda erkeklerde Aykut Taşdemir, kadınlarda ise Yeliz Kurt topladıkları 85’er puanla şampiyon oldular. Erkeklerde Mestan Turhan 50 puanla ikinci, Murat Güneş 40 puanla üçüncü; kadınlarda ise Damla Çelik 75 puanla ikinci, Çiğdem Gezici ise 30 puanla üçüncü olmayı başardılar.

YARIŞMAYI TAMAMLAYAN HERKESE MADALYA

Yarış derecelerinin “Elektronik Zamanlama Çipleri” ile ölçüldüğü yarışta dereceye giren sporcular, kupalarını ve ödüllerini Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Esenler Belediye Meclis Üyesi Çiğdem Öz, Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Özcan Hamza, Gençlik Spor İlçe Müdürü Atay Ertem ve Spor A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü İlhan Emre Hızır’ın elinden aldılar. Ayrıca parkuru tamamlayan tüm koşuculara, özel tasarımlı, Fun Run Series Hatıra Madalyası’nın altıncı yani son parçası olan “Esenler Etabı Madalyası” verildi.

SPOR SEVGİSİ ENGEL TANIMADI

Koşuya genç yaşlı, kadın erkek yüzlerce Esenlerlinin yanı sıra engelli sporcular da katıldı. Koltuk değnekleriyle koşan Necmettin Yalın, parkuru alkışlar arasında tamamladı. Son dört yıldır Avrasya Maratonu’nda katıldığını ifade eden Yalın, “Engellerimiz spor yapmamıza mani değil. Halk koşularına katılarak hem bunu göstermeye hem de toplumda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Avrasya Maratonu’ndan sonra yaşadığım ilçede de böyle bir yarışa katıldığım için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler