Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Şubat 2017

ABONE OL

İstanbul Esenler’de Koşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından 2016 yılında "İstanbul'u Koşuyorum" sloganı ile hayata geçirilen yol yarışı serisinin son etabı Esenler'de koşulacak. 23 Şubat Perşembe günü başlayacak başvurular, 15 Mart'ta sona erecek.

İstanbul Büyükşehir BelediyesiSpor A.Ş. tarafından 2016 yılında “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile hayata geçirilen yol yarışı serisinin son etabı Esenler’de koşulacak. 23 Şubat Perşembe günü başlayacak başvurular, 15 Mart’ta sona erecek.

Esenler Belediyesi, “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile başlatılan “Fun Run Series” adlı yol yarışı serisinin altıncı ve son ayağına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 19 Mart 2017 Pazar günü yapılacak etkinlikle ilgili hazırlıklar Esenler Belediyesi’nde düzenlenen bir toplantıda ele alındı.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, ilgi birim müdürleri ile İstanbul Büyükşehir BelediyesiSpor A.Ş. temsilcileri katıldı. Toplantıda Esenler’in ev sahipliğinde yapılacak yol yarışıyla ilgili yapılacak tüm çalışmalar ele alındı. Organizasyonun başarılı bir şekilde yapılması için görüş alışverişinde bulunuldu.

DERECEYE GİRENLERİ SÜRPRİZ HEDİYELER BEKLİYOR

2 bin sporcunun katılması beklenen Fun Run Series Esenler etabı, 8,5 kilometrelik parkurda koşulacak. Esenler Dörtyol Meydanı’nda başlayacak yarış, Atışalanı Caddesi üzerinde devam edecek. Yarış, parkur üzerinde yapılacak iki turun ardından başlangıç noktasında sona erecek. Yarış derecelerinin “Elektronik Zamanlama Çipleri” ile ölçüleceği yol koşusunda dereceye girecek koşucular, kupanın yanı sıraçeşitli hediyeler kazanacak. Ayrıca parkuru tamamlayan tüm koşuculara, özel tasarımlı, renkli ve 6 parçalı Fun Run Series Hatıra Madalyası’nın 6’ıncıparçası olan “EsenlerEtabı Madalyası” verilecek.

BAŞVURULAR 15 MART’A KADAR SÜRECEK

16 yaş ve üzerindeki herkesin katılabileceği Esenler yol yarışı için başvurular 23 Şubat Perşembe günü başlayacak ve 15 Mart Perşembe günü sona erecek. Şehir içinde farklı parkurlarda koşulan yol yarışı serisi “Fun Run Series”, Türk koşucu sayısını arttırmak amacıyla 2016 yılında İstanbul Büyükşehir BelediyesiSpor A.Ş. tarafından hayata geçirilmişti. “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile düzenlenen serinin ilk beş etabı, sırasıyla, Başakşehir, Üsküdar, Pendik, Eyüp ve Küçükçekmece’de koşulmuştu.

Diğer Haberler