Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Haziran 2012

ABONE OL

İstanbul’a Yakışır Yaşamak

İkinci Bahar Kıraathanesi’nde seminer veren Prof. Dr. Savaş Koç, İstanbul’un peygamberimiz tarafından işaret edilmiş ve çok sayıda evliyanın metfun bulunduğu bir şehir olduğunu hatırlatarak, “ İstanbul’a yakışır yaşamalıyız” dedi.

İkinci Bahar Kıraathanesi’nde seminer veren Prof. Dr. Savaş Koç, İstanbul’un peygamberimiz tarafından işaret edilmiş ve çok sayıda evliyanın metfun bulunduğu bir şehir olduğunu hatırlatarak, “ İstanbul’a yakışır yaşamalıyız” dedi. Esenler İkinci Bahar Kıraathanesi’nde “Esenler’de yaşamak, İstanbul’a yakışmak” adlı bir seminer veren Prof. Dr. Savaş Koç, ikinci baharını yaşayan yaşlılara yaşadıkları yerde daha mutlu ve daha sağlıklı nasıl bir hayat sürdürebilecekleri konusunda ipuçları verdi. İnsanların yaşadıkları çevreye dikkat etmeleri ve özen göstermeleri gerektiğine dikkati çekerek konuşmasına başlayan Koç, İstanbul’un kozmopolit bir ilçe olmasından dolayı hemen her yöreden insanın buraya gelerek yaşamlarını devam ettirdiklerini hatırlatarak, herkese kucak açan bu şehre özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı. “İstanbul, peygamberimiz tarafından işaret edilmiş ve çok sayıda evliyaların olduğu bir şehir. O yüzden bu şehre yakışır davranışlar sergilemeliyiz” diyerek konuşmasına devam eden Koç, insanların İstanbul’u gezdikten sonra buraya daha çok bağlanacaklarını ifade etti. Her şehrin ve her topluluğun bir atmosferi olduğunu ve İstanbul’un da ruhani bir havası bulunduğunu kaydeden Koç, “Böylesine özel ve ruhani bir şehirde yaşadığımızın her zaman bilincinde olmalıyız” dedi.

İstanbul’a yakışır bir şekilde yaşamanın önemini anlattıktan sonra Esenler’le ilgili düşüncelerini aktaran  Koç, son dönemde Esenler’e geldiğinde gördüğü değişim ve dönüşümden dolayı kendisini rüyada gibi hissettiğini söyleyerek, “Çok değil, sadece bundan 5 yıl önce Esenler’de yeşil alan namına bir şey yoktu. Şimdiyse Esenler yemyeşil bir ilçe haline geldi. Her geçen gün daha da güzelleşen bu ilçeye yapılan hizmetlere sizler de yardım etmelisiniz ki hep böyle kalabilsin. Önce yaşadığımız alana sonra da İstanbul’a yakışır bir şekilde yaşamalıyız ve buralara özen göstermeliyiz” şeklinde konuştu. Esenler İkinci Bahar Kıraathanesi’nde “Esenler’de yaşamak, İstanbul’a yakışmak” adlı konferansa katılan ve büyük bir dikkatle Prof. Dr. Savaş Koç’un anlattıklarını dinleyen yaşlılar, kendileri için düzenlenen bu tarz etkinliklerden son derece memnun olduklarını ifade ettiler.

Diğer Haberler