Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Haziran 2015

ABONE OL

İslam’ın Temeli İhlastır

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri'nde binlerce Esenlerliye seslenen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Hz. Muhammed (s.a.v)'in hayatından kesitler ve hadisler ile iyiliğin ve yardımlaşmanın önemine değindi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri’nde binlerce Esenlerliye seslenen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından kesitler ve hadisler ile iyiliğin ve yardımlaşmanın önemine değindi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri, Dörtyol Meydanı’nda her gece binlerce kişiyi bir araya getiriyor. Esenlerliler, birbirinden farklı etkinliklerde Ramazan’ın coşkusunu doyasıya yaşıyor. Etkinlikler kapsamında son olarak Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Esenlerlilerle buluştu.

DÖRTYOL MEYDANI ESENLERLİLERLE GÜZEL

Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan etkinlikleri iftar sonrası düzenlenen animasyon gösterileri başladı. Özellikle çocukların keyifli vakit geçirdiği program, Teravih Namazı sonrasında Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programa; Esenlerliler ile her gece bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Taşçı ve Ömer Çetinkaya katıldı.

Programda bir konuşma yapan Başkan Göksu, sözlerine her gece Dörtyol Meydanı’nı dolduran Esenlerlilere teşekkür ederek başladı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Başkan Göksu, “Bu güzel manzarayı, bu güzel muhabbet ortamını oluşturduğunuz için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Şunu unutmayın; Bizi bir araya getiren şey kardeşliğimizdir, muhabbetimizdir, inancımızdır, değerlerimizdir, dostluğumuzdur, komşuluğumuzdur, hemşeriliğimizdir. Ramazan iklimini yaşamak için biz bu duygular ile bu meydanlarda binlerce insan olarak bir araya geliyoruz. Bu meydanlar sizinle güzel” diye konuştu.

BİNLERCE ESENLERLİ MEYDANI DOLDURDU

Programda sahne alan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar 7’den 70’e binlerce Esenlerli Dörtyol Meydanı’nı hınca hınç doldurdu. Hatipoğlu, kendisini izlemeye gelen Esenlerlilere seslendiği konuşmasında, Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından kesitler ve hadisler ile iyiliğin ve yardımlaşmanın önemine değindi.

MEVSİM İYİLİK, MEVSİM RAMAZAN

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Bize, İslam camide namaz kılmaktır dediler. Camilerden çıkmayın, sokaklar karışır dediler. Ne oldu? Camilerden çıktık, sokaklar karıştı mı? İşte Ümmet-i Muhammed bu. Allah ümmete birlik, dirlik nasip etsin. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Ramazan’ın temasını iyilik olarak belirledi. Zaten bu dinin temeli ihlastır, iyiliktir. Mevsim iyilik, mevsim güzel söz söyleme, mevsim Ramazan” dedi.

BİNLERCE KİŞİ EL AÇIP AMİN DEDİ

Hatipoğlu, anne ve babalara da seslenerek, “Evlatlarınıza Hz. Muhammed (s.a.v.) sevgisini, sahabenin birliğini, Allah dostlarının sohbetlerini sevdirin” tavsiyelerinde bulundu. Sohbetin sonunda Hatipoğlu’nun ettiği dualara binlerce vatandaş hep birlikte el açıp, ‘Amin’ dedi.

Program, ESEV İlahi Grubu’nun verdiği konserle sona erdi. Sanatçı Agah’ın şefliğindeki grup, söyledikleri ilahilerle dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Diğer Haberler